22 Nisan 2013 #1755280

Baymak Kombide Suyu Aşırı Isıtma Sorunu!

Mevcut Demirdöküm kombimizin eskiyerek arıza çıkarması nedeniyle 22 Kasım 2012 tarihinde Baymak markasına güvenerek Falke FX 24 Fİ modeli kombi satın aldık. Eski kombimizde su kısıldığında soğutma huyu vardı. Yeni kombimizi kullanmaya başladığımızda suyun soğumadığını görerek sevinmiştim.


Fakat sonrasında kombinin daha kötü bir huyunu keşfettik. Sıcaklık ayarı ne olursa olsun su 70 C'nin üzerine çıkarak insan derisini yakacak seviyeye ulaşıyor. Babam yetkili servisi aradığında bu modelde normal bir durum olduğu söylemişler. Böyle bir şey nasıl olabilir yetkililere soruyorum? Mantıklı bir cevap verilmezse konuyu Tüketici Mahkemesine taşıyacağım.

Selçuk 1.145 Okunma

Cevaplar

  • Baymak Temsilcisi05 Ağustos 2013

    Sayın İlgili; Tüketicimizin şikayetine istinaden geçmiş dönemde tarafımıza gönderilen şikayetle ilgili tüketicimize gerekli bilgilendirmeler gerçekleştirilmiştir. Saygılarımızla; Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü

  • Selçuk25 Nisan 2013

    Pazartesi sabahı müşteri hizmetlerinden bir bayan aradı. Normal şekilde başlayan görüşmemiz kendisinin ısrarla sorunu normal bir işlev olarak inandırmaya çalışması, benim teknik biri olduğu söylememin ardından ukalaca üslubu ve kontrole gelecek teknik servisin teknik arıza yoksa ücret alacağı sözleri üzerine tartışmalı sona erdi. Tüm tüketicile bir firmadan ürün almadan önce yeterince araştırma yapmasını tavsiye ediyorum. Benim gözümde Baymak firması bitmiştir. Bundan sonra hiçbir ürünlerine tamah etmeyecek ve yakınlarım ve tanıdıklarıma da bu durumu anlatacağım. İlgili forumlarda da konuyu açıklamalı olarak yazarak tüketici bilinci oluşmasına katkı sağladım. Müşteri Hizmetlerindeki bayan arkadaş bana su debisinin 13'ün altına inmesi halinde bu modelde suyun 90 dereceye kadar çıkabileceğini söyledi. Ben de böyle bir şeyi kabul etmediğimi, ürünlerinin %90'ın üzerinde sapmayla çalıştığını söyledim. Bir de beni cahil sanıp diğer marka kombilerde de böyle olduğunu iddia etti. Bundan önce aynı tesisata takılı Demirdöküm kombimizde 5 yıl boyunca böyle bir sorunla karşılaşmadık. Su debisi düştüğünde yaptığı şey normal olarak ısıtma devresini kesmekti. Kaldı ki Baymak Falke kombide suyu sonuna kadar gayet tazikli şekilde sıcak konuma açmama rağmen 42 dereceye ayarlı kombi 65 derecelere tırmanıyor ve bıraksam devam da edecekti. Yetkili personele ben teknik biriyim, mühendisim, çalışma sistemini anlayabilecek kapasitedeyim dedim. Bunun üzerine 3-4 defa mühendis olmama vurgu yaparak kullanıcı kitapçığını okursanız orada yazmaktadır, mühendisseniz arıza oldup olmadığını anlayabilirsiniz şeklinde haddini bilmezce laflar sarfetti. Her vatandaşın evinde manometre var da çeşmeyi açtığımızda oradan 13 debi su akıyor mu diye kontrol ediyoruz değil mi?! Sonuç olarak satılan ürün en temel işlevlerinden olan termostat görevini yerine getirememekte ve yetkili personel tarafından bu sorun tüketicilere normal bir durummuş gibi inandırılmaya çalışılmaktadır. Üstüne üstlük kontrole gelecek teknik servisten de para alınabilir şeklinde göz korkutulmaktadır. 5 yıl garantiyle satılan üründen alındığı 6 aydan beri verim alamamaktayız. Sıcak su termostatı düzgün çalışmadığından hem daha fazla gaz hem de daha fazla su sarfiyatı yapmak zorunda kalıyoruz. Forumları araştırdığımda aynı modeli kullanan başka kişilerde de bu sorunun yaşandığına tanık oldum. Herkesi haklarına sahip çıkıp bu firma hakkında şikayetçi olmaya davet ediyorum. Ürünlerindeki sorunu kabul edip gerekli adımı atmazlarsa Baymak firması aleyhinde fotoğraf, video ve diğer kullanıcıların yaşadığı sorunları içeren tüm delillerle birlikte Kaymakamlık'tan Tüketici Mahkemesine şikayetçi olacağım.

  • Baymak Temsilcisi22 Nisan 2013

    Sayın İlgili; Tüketicimizin şikayetine istinaden gerekli görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla; Satış Sonrası Hİzmetler Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön