22 Kasım 2017 #9811597

Baymak Firması Yetkisiz Servislerle Mi Çalışıyor?

Geçen sene Baymak şofben aldım. Montajı yapıldı. Bu sene 3 defa çalıştırdım sonra ateşleme problemi için servisi aradım. Servis bir parça taktıktan sonra garanti belgesini istedi. Belgeyi ibraz ettim ancak belgenin servis tarafından başlatılmadığını dolayısıyla parçanın ücret karşılığı değişeceğini söyledi. 200 TL verdim parçaya. Baymak çağrı merkezini arayıp durumu ilettim. Onlarda aynı şekilde servisin montaj yapmadığını ve dolayısı ile garanti dışı kaldığını söyledi. Şimdi ben Mersin'in en büyük firmalarından birinden Baymak şofben almakta hata mı yaptım (Arıkan Mühendislik). Firma yetkili servisi bana yönlendirmediği için suçlu değil mi? Benim mağduriyeti kim giderecek vesaire dilim yandı bir daha Baymak almak mı? Tövbe. Ama sonuç alana kadar her mecrada Baymak firmasını kötüleyeceğim.

Murat 2.799 Okunma

Cevaplar

  • Murat30 Kasım 2017

    Tenezzül edip cevap bile yazmıyorlar.

  • Murat22 Kasım 2017

    Sorunumu anlatacak kadar yer olmadığından üst üste yazıyorum. Eğer ürün bana demonte şekilde teslim edilseydi tabi ki servisi çağırıp montajını yaptırırdım. Nitekim 4 tane Baymak klima aldım netten ve montajı için servisi aradım. Ama bunda öyle değil ki. Ürünü getirip montajını yaptılar. Ve bana servisi arayıp garanti için bir şeyler yapmam gerektiğini söyleyen kimse de olmadı. Şu an mağdurum ve mağduriyetimin giderlmesini talep ediyordum. Ha şunu da söyleyeyim. Eğer denilen şekilde benim bir hatam olmuş ve ürünü almam üzerinden 2 den fazla yıl geçmiş olsa anlardım belki. Ama ürün hala garanti süresi içinde...

  • Murat22 Kasım 2017

    Benim bildiğim şey. Ürünü alırsın aldığın yer servisi yönlendirip montajını yapar ve garantisini anında başlatır. Garantisinin bitimine en az 1 yıl kalan ürün neden garanti dışı tamir edilir. Baymak şofbeninin montajını ben mi yaptım ki garanti dışı bırakıyorsunuz veya kullanıcı hatası mı var. Aldığım firma ile yaptığım telefon görüşmesinde konuştuğum bayan; montajı Akdeniz servisinin yaptığını garantisinin neden başlatılmadığını bilmediğini ve şaşırdığını, konuyu araştırıp döneceğini söyledi. Ama şu saate kadar dönüş yapılmadı. Baymak merkezinin elemanı da sistemden baktıklarını ve montajı bilinmeyen bir kişinin yaptığını söyledi. Bilinmeyen o kişiyi ben mi çağırdım. Kendim mi monte ettim. Aldığım Baymak satıcısı bana yönlendirip montajı yaptırdı. Kısacası ben bunda art niyet seziyorum. Ürünü garanti dışı bırakmak ve ücret almak için yapılan bir uygulama olduğu düşüncesindeyim.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön