04 Kasım 2013

Batik'ten Aldığım Üründe Soyulma Oldu!

Batik'in Forum İstanbul şubesinden 31/10 tarihinde bir deri ceket aldık. Ancak eve geldiğimizde farkettik ki derisinde soyulma vardı. 02/11'de değiştirmek için Cevahir AVMye gittik. Ancak oradaki 3 üründe de aynı hata mevcuttu. İade edip paramızı almak istedik ancak para iadesinin sadece gün içerisinde yapıldığını söylediler.

Bunun üzerine Forum İstanbul'a gidip değiştirmek istedik ancak bu şubedeki 3 üründe de aynı sorun vardı ve değiştiremedik. Para iadesini burada da sorduk ama yine aynı cevabı aldık ve zorla hediye çeki verildi.30 gün içerisinde koşulsuz iade yapabileceğim bu ürünün parasını geri alamadım. Tüketiciyi koruma derneğine başvuracağım.

Muharrem 67 Okunma

Cevaplar

  • Muharrem 03 Şubat 2014

    Belirttiğim gibi İlçe Hakem Heyeti'ne başvurduk. 07/01'de karar bizim adımıza olumlu çıktı. 15günlük itiraz süreleri olduğu için ancak 01/02 tarihinde paramızı almak için ilgili şubesine gittik. Yetkili kişi Şeyda Hnm işten ayrılmış ve mağaza personeli yerine kimin getirildiği konusunda bilgi sahibi değildi. Daha sonra Bölge Müdürü unvanıyla birisi geldi ve bize "Ödeme için Genel Müdürlük'ten onay almamız lazım. Ancak bugün cumartesi olduğu için onay alabikeceğimiz kimse yok. Siz bize kararın fotokopisini bırakın, daha sonra tekrar gelin." Deyince ben çok sinirlendim ve sesim yükselince ve ısrar da edince zorla da olsa paramızı aldık. Çevremizdeki kimseye bu mağazadan alışveriş yapmayı önermeyeceğiz. Ayrıca İlçe Hakem Heyeti'ndeki karar görüşmesi sırasında bizim yanlış yaptığımızı ürünü geri vermememiz gerektiğini ve görüşmeye ürünle gelmemiz gerektiğini belirttiler. Ancak bizim gelmemiz ve firmadan herhangi bir katılım olmaması sebebiyle bizi haklı buldular. Böyle durumlarda siz kesinlikle ürünü iade edip hediye çeki almayın ve mutlaka görüşmeye katılın.

  • Batik Temsilcisi05 Kasım 2013

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle alışverişlerinizde Batik mağazalarını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Mağazalarımızda gün içerisinde iade yapılabilmekte bunun dışında değişim yada 1 yıl süreyle kullanabileceğiniz hediye çeki uygulamamızdan faydalanabilmektesiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Batik Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön