17 Eylül 2013

Batik İade Hakkım Olmasına Rağmen İade Almadı!

10.09.2013 de Ümraniye Meydan Batik Mağazası'ndan bir şort ve bluz aldım. Şortun biraz dar olması nedeni ile 11.09.2013 tarihinde mağazaya şortu iade etmek için başvurdum. Mağaza yetkililerinin Batik'te ürün iadesi alınmadığını söylemesi üzerine tüketici haklarına göre böyle bir hakkımın olduğunu belirttim.

Kanunen bu hakkınız olabilir ama biz ürün iadesi almıyoruz şeklinde bir cevap aldım. Firma yetkilileri bana ürünün kullanılmadığı, hiç bir hasarı olmadığı halde iadesi alınmadığına dair bir yazı vermeleri beni ayrıca şaşırttı.

Üzerinden 24 saat bile geçmeden götürdüğüm ürün elimde mağazadan dışarı çıktım. Batik mağazasının ürün iadesinin tüketici olarak hakkım olduğunu bildiklerini söyleyip buna rağmen iade almadıklarını sözel ve yazılı dile getirmelerini oldukça düşündürücü buluyorum.

Gülçin 461 Okunma

Cevaplar

  • Gülçin 21 Eylül 2013

    Batik mağazalarından bir daha alışveriş yapmayacağım gibi, bu durumdan da herkese bahsediyorum.tuketici bir kere kaybeder, siz mağaza olarak bir müşteri yanında kaç müşteri kaybettiğinizin farkındamısınız acaba ?...

  • Batik Temsilcisi19 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle alışverişlerinizde Batik markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 4822 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda da belirtildiği gibi, mağazalar sadece ayıplı ürünlerin iadelerini almakla yükümlü bulunmakta olup, bunun dışında koşulsuz iade şartı bulunmamaktadır. Firmamızda kanun esasları dikkate alındığından iadeniz konusunda yardımcı olamayacağımızı üzülerek belirtiriz. Mağazalarımızdan faturasıyla birlikte değişim yapabililr veya 1 yıl süreyle kullanabileceğiniz hediye çeki uygulamamızdan faydalanabilrisiniz. Anlayışınız için teşekkür eder, siz değerli müşterimizi mağazalarımızda her zaman görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtiriz. Saygılarımızla, Batik Müşteri İlişkileri,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön