04 Şubat 2014

Batı Antalya Tur Yolculara Bilet Kesilmiyor Taburede Yolculuk Yaptırıyor!

Dün acil bir işim gereği, aracımı Finike'de (Antalya'nın ilçesi) bırakıp Kaş'a gitmem gerekti. İşim acil olduğu için ilk araca binmek zorunda kaldım. Batı Antalya Tur aracına bindiğimde resmen afalladım çünkü otobüs dolmuş, koridora da tabure atmak suretiyle gelen yolcuyu geri döndürmemek amacıyla oturtulmuş.

Tabureye oturduğumda resmen dörtlü koltukta gidiyor hissi uyandı. Hem gidişte hem gelişte bilet kesen olmadı. Zaten bilet isteyen de yok çünkü yolcular şoförden korkuyor. Şoförden bilet istendiğinde, resmen şoför yolcuyu azarlar nitelikte vazgeçirmeye çalışıyor.

Allah korusun, kaza olsa ölsen, o aracın yolcusu olduğunu ispatlayamazsın. Yolcu sigortası yok. Amaçları vergi kaçırmak. Devlet bu konuya el atsın!

Yunus 334 Okunma

Cevaplar

  • Yunus07 Şubat 2014

    Cevabınız için teşekkür ederim. Trafikte uygulamadan kaynaklı olumsuzluklar olabilir fakat neden yolcu otobüse binmeden önce biletini kesmiyorsunuz? Özellikle yazıhaneye bilet için gittiğimde, otobüste verirler deniyor. O zaman yazıhanenin ne işlevi var? Otobüste kimse de bilet kesmiyor. Lütfen bu konuya dikkat edin. Antalya'nın yolları çoğu yola göre tehlikelidir. Bir kaza sonucunda sorumluluğun altından kalkamazsınız.

  • Batı Antalya Tur Temsilcisi07 Şubat 2014

    Merhabalar, Öncelikle firmamız ile yapmış olduğu seyahat esnasında yaşamış olduğu sorunları bizlere iletmesi duyarlılığından dolayı müşterimize teşekkür ederim. Bilindiği üzere taşıma faaliyetleri Ulaştırma Bakanlığından alınan yetki belgesi ile yapılmaktadır. Ancak Bakanlık İl içi (D4) yolcu taşıma belgesini İl Trafik komisyonu oluruna bağlı olarak onaylamaktadır.Söz konusu olur kararı konusunda Antalya İline mahsus olumsuzluk yaşamaktayız. Şöyleki; Komisyon makamı ile Bakanlık arasında yaşanan çelişkili prosüdür uygulaması nedeni ile yeterli kapasitede araç çalıştıramamaktayız ve çalışan araçlarımızın da bir kısmı yetki belgesi süresi dolup yeniletemediğimiz için cezi işleme maruz kalaraktan faaliyetine devam etmektedir. yani sefer ve araç sayımızı belirlemede kendi insiyatifimizi kullanamıyoruz ayrıca konu ile ilgili 2 yıldır araçlarımızın bir kısmı çalışamadığı gibi yetkililerle sayısızca görüşme ve yazışmalarımıza rağmen maddi ve manevi ciddi sorunlar yaşamaktayız söz konusu olumsuzlukları siz sayın müşterilerimizinde ilgililere duyurması bizlere yardım anlamı taşıyacağı gibi şu an itibarı ile elimizde olmayan nedenlerden dolyaı çalışma sistemimizi bizde tasvip etmediğimizi bilmenizi ister saygılar sunarım...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön