31 Ekim 2016

Başkent Elektrik Dağıtım Mamak'ta Sürekli Elektrik Kesiliyor!

Ankara Mamak'ta oturuyorum. Burada haftanın en az birkaç günü elektrik kesiliyor. Bu kesintiler bazen iki saat bazen 5-6 saatlere ulaşıyor. Ankara'nın göbeğinde en son şikayet etmemiz gereken konu olan elektrik kesintisi sürekli yaşanıyor ancak muhatap bulamıyoruz. Her gün şikayet dosyası oluşturmama rağmen muhatap bulamıyorum. En son oluşturduğum dosya numaraları:
9200132040
9200077730

Yetkililer dosya numaralarını incelediklerinde henüz aradan 2 gün geçmiş ve yine kesinti yaşanmış. İki gün önce Enerji Bakanımız vatandaşımızın elektrik dağıtım şirketleri hakkındaki memnuniyetsizliklerini önemsiyoruz açıklaması yaptı. Umarım Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Hakkındaki memnuniyetsizliğimiz dikkate alınır.

Murat 372 Okunma

Cevaplar

  • Başkent Elektrik Dağıtım Temsilcisi31 Ekim 2016

    Sn. Murat A., Elektrik kesintilerine ilişkin mesajınız incelenmiştir.  Kayıtlarımızda yapılan incelemede anılan adreste yapı bağlantı hatlarından meydana gelen arızalar ve bunun yanı sıra yeraltı tesisi bulunan kuruluşlarca yapılan kazı çalışmalarında gerek müşteriye ait yapı bağlantı hatlarına, gerekse yeraltı ve yerüstü tesislerimize verilen hasarlar sonucunda sonucu kesintiler oluştuğu ve sistemden ayrılarak diğer müşterilerimize enerji arzının sağlandığı tespit edilmiştir. Ayrıca bölgeyi besleyen yerlatı şebeke kablosunda da arıza meydana gelmiş arıza noktası tespit edilerek tamiri yapılmış ve müşterilerimize enerjinin arzı sağlanmıştır. Elektrik dağıtım şebekelerimizde çeşitli nedenlerle (kötü hava şartları nedeniyle yaşanan iletken kopukları, diğer alt yapı kuruluşlarının çalışmaları sırasında şebekelerimize verdikleri hasarlar ile 3. şahıslar tarafından özellikle trafik kazaları sonucu hasarlanan şebeke direkleri gibi) oluşan arızalar sonucu zaman zaman elektrik kesintileri meydana gelebilmektedir. Bu tür arızaları önceden algılayan bir düzenek mevcut olmadığından, arıza öncesi herhangi bir önlem alma ve müşterilerimizi bilgilendirme imkânımız bulunmamaktadır. İlgili Operasyon Merkezimizce, arızalara en kısa sürede müdahale edilerek, enerji arzı sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu arızaların tespitinde ise, çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Dağıtım şebekelerimizde oluşan arızaların tespit edilmesi ve onarımın yapılmasından sonra sistemin enerji yük akış planına göre tekrar normale dönüşüm çalışmaları (manevraları) sırasında da zorunlu olarak kısa süreli enerji kesintileri veya gerilim dalgalanmaları olabilmektedir. Şirketimiz müşterilerine sürdürülebilir ve kaliteli enerji arzı sağlamak adına şebeke yatırım faaliyetlerine oluşturulan master plan dahilinde devam etmektedir. Bu yatırımların hayata geçirilebilmesi için Yapım İşleri Müdürlüğümüz kontrollüğünde yapılan yeni tesis çalışmaları ve ilgili Operasyon Merkezimizin kontrollüğünde yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında programlı enerji kesintileri planlanarak 48 saat öncesinden yazılı, işitsel ve görsel basına duyurularak, müşterilerimizin bilgilendirilmesi sağlanmakta ve www.baskentedas.com.tr adresinde yayımlanmaktadır. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak, ana iş hedeflerimiz hizmet kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin artırılmasıdır. Bu hedeflerimize ulaşmada tarafınızca yapılan bildirimler büyük önem taşımaktadır. Elektrik kesintilerine uzaktan müdahaleyi mümkün kılan dağıtım şebekesinin izlendiği Otomasyon sistemlerimizin de Şirketimizin hizmet verdiği tüm bölgelerde entegre şekilde devreye alınması ile elektrik şebekesinde meydana gelen arızaların süreleri kısalacak ve bu sayede siz değerli müşterilerimize daha kaliteli elektrik arzı sağlanacaktır. Saygılarımızla, BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Talep, öneri ve sorularınız için; [email protected] adresinden veya Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. ÇAĞRI MERKEZİ ALO 186 www.baskentedas.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön