11 Aralık 2015

Başkent Elektrik Dağıtım Faturam Normalden Yüksek Geldi

Geçen ay ki elektrik faturam normalden yüksek geldi. Kwh göre zaten en az 100-110 TL'sinin o faturaya ait olmadığı belli telefonla sorduğumda bana 2014 yılı sonunda sayacımın arıza yapmış olduğunu sayacın bakanlığa gidip üzerinde kalan tutarın (1 yıl sonra) yansıtıldığını söylediler.
Bende eski faturalarımı ve ödemeleri kontrol ettiğimde eksik faturam olmadığını ve hepsinin ödendiğini gördüm ve kendilerine bildirdim merak ettiğim şu; sayacım bozuksa neden her ay düzenli sayaç okunmuş fatura yansıtılmış, sayaç bozuksa ve kıyasa göre bir fiyat belirlenmişse benim ortalama fatura tutarım 2014 yılında 60 TL civarı bu 100 TL nereden çıkmış. İnceleme neden bu kadar uzun sürdü?

A.hilmi 158 Okunma

Cevaplar

  • A.hilmi16 Ocak 2016

    Aradan geçen 2 aylık sürede her ay aynı cevabı veriyorlar anladığımı söylüyorum ve bende sürekli aynı şeyi soruyorum sayacımın bozuk olduğu dönemde nasıl oldu da fatura yansıttınız ve bu faturayı tahsil ettiniz. Buna kesinlikle cevap vermiyorlar sürekli kıvırıp eski cevabı yeniliyorlar bunlar resmen hırsız hani kaçak elektrik kullananlar hırsız oluyor ya bunlarda o kaçak elektriği de bize yüklüyorlar şimdi bir de vatandaşı bu şekilde yoluyorlar hakkım helal olmasın bana saçma sapan cevap verenden bu işi bilerek ve istiyerek yapan ve buna göz yuman hiç kimseye hakkımı helal etmiyorum.

  • A.hilmi22 Aralık 2015

    Firma 2014 ün 19/11 ve 16/12 dönemleride sayacımın arızalı olduğunu söyleyip bir önceki yılın aynı dönem faturasını tarafıma yansıttığı cevabını verdi ancak söyledikleri dönemde bana nasıl fatura yansıttıklarını halen açıklayamadılar madem sayaç bozuktu neye bakıpta bana 11-12- ve aynen 2015 tamamı fatura yansıtıldı. Arızalı olan sayaca en az bir ay fatura yansıtılamaz çünkü dediklerine göre sayaç okunamamış resmen keriz yerine koyuyorlar nasıl olsa üzerinden 1 yıl geçmiş kimse dikkat etmez düşüncesi Enerjisa bizden çarptıklarıyla reklam vermeye başladı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön