Başkent Doğalgaz'ın Kartlı Sayaçları Tamir Yada Pil Takmak Yerine Zorunlu Sayaç Değişimine Gitmesi!

Şengül Ö. |

Sayaçta sadece pil azaldı yazdığı için yetkilileri çağırdım. Sorunun pilmiş gibi göründüğünü ancak cihazın tamire gitmesi Başkent Doğalgaz 'a gittiğimde sayacımın pilinin değiştirilmesini talep ettim ancak sorunun pilmiş gibi göründüğünü fakat cihazda arıza olduğunu bu sebeple sökülüp bakanlığa gitmesi gerektiğini ve ve dolayısıyla sayacımın da bozuk olduğunu ve mecburi olarak 450 TL'ye yeni manyetik sayaçlarından satın almamız gerektiğini söylediler.

Sayacımın şu an halen çalıştığını ve evimde doğalgazı kullanmaya devam ettiğimi, sadece pili azaldığı için yetkileri çağırdığımı ve pilinin değiştirilmesi gerektiğini söyledim ancak kabul etmediler. Bize zorla sayaç satmak istiyorlar.

Etiketler :

Fatura ve Ödemeler Gaz Sayacı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 06 Nisan
  15:23

  Sayın Müşterimiz,
  İlgili adresteki elektronik sayaç arıza giderilememesi ve söz konusu adreste ikamet eden kişin aboneliği üzerine alması sebebiyle 06/04/2015 10:35 tarihinde mekanik sayaç ile değiştirilmiştir.

  Mekanik sayaç aboneliğinde talep edilen bedel, güvence bedelidir. Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Madde 39: ''Dağıtım şirketi, alacaklarını garanti altına alabilmek amacıyla, mekanik sayaç kullanan abonelerden abonelik sözleşmesinin imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere güvence bedeli alabilir.” hükmü gereği tahsil edilmekte olup, abonelik sonlandırıldığında bu bedel güncellenerek, tarafınıza iade edilir.
  Saygılarımızla
  BAŞKENTGAZ