Gazmatik Doğalgaz Kullanamıyorum, Mağdur Ediliyorum

Hasan Hasan23 Mart 10:09

29.03.2019 tarihinde kartlı doğal gaza abone oldum. Saatte pil az yazıyordu ve kısa süre sonra 19.03.2020 tarihinde tamamen görüntü gitti. Pil bitti. Şirketi aradım yenileyin pili diye, bunlar ise bilerek yapıyorlar, zorda bırakıp depozito alıp, ayrıca faturalı gaz kullanımına geçirmek için. Ayrıca kullanım sırasında sürekli fiyat düzeltme şeklinde fatura yapıyorlar. Ülkemizde gripten ölümler olurken köşeye sıkıştırıp faturalıya geçirme peşine düşmüşler.

Üç gündür gaz kullanamıyoruz. Kontrol için gelenler gaz gelmiyor diye not yazıp gitmiş, ben gaz gelmediğini zaten bildirmiştim, arızanın pilden kaynaklandığını da. Hasta olmayalım dedim artık, dün akşamdan beri abone olabilmek için uğraştım. 0.14 kuruş borcum varmış düzelme yapmışlar, yine olamadım. Onu ödedim, yeniden denedim teknik arızadan dolayı işlem yapamıyoruz diyorlar bu defada. Şirketten şikayetçiyim, ben saatime pil takılmasını istiyorum ve on ödemeli kullanmaya devam etmek istiyorum.

Bir resmi gazetede yayımlanan karar öne sürerek yapıyorlar. Orada abonelikler sonradan ödemeli (faturalıya) geçilir demiyor. Arıza yapan sayaç değiştirilir diyor, ben değiştirilmesine ya da bakım yapılmasına karşı değilim, ön ödemeli saat taksınlar bozuksa ya da miadı dolduysa. Hiç kimsenin ipler elimde diye insanları mağdur etmeye hakkı yok. Çözüm bulunamazsa mahkeme hakkımı kullanacağımın bilinmesini isterim, emsal kararlar mevcut. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Hasan 27 Mart 17:39

Telefon numaram:5358829569, sözleşme no.:100003884918:sayaç no.:99307455, tesisat no.: 11511667 bu bilgilerden ulaşabilirsiniz. Mağdur edildiğim için mecburen sonradan ödemeli yeni saat taktırdım ama istemiyorum. Elimizde yeni sayaç yok dendi, üretilmiyor diye bir söz söylendi müşteri hizmetleri, fakat yabancı kimlikli birisi abone olunca yeni saat takılıyor hemen. Kimse zor kullanılarak abone edilmemeli. Kendi vatandaşına nasılsa mecbur kalacak şeklinde davranılması kabul edilemez. Saatin ön odemeliye çevrilmesini istiyorum. Aksi halde kanuni hakkımı kullanmaya devam edeceğim. Bu şikayetin neticesine göre.

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 24 Mart 14:30

Sayın Abonemiz; Konu ile ilgili İletişim-Tesisat - Sayaç – Sözleşme numarasını ve detaylı bilgileri bizlerle paylaşmanız halinde tarafınıza yardımcı olunacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler