sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Başkent Doğalgaz Yüksek Fiyat

Şenay Şenay13 Mart 17:19

Başkent Doğalgaz isimli şirketin bana 12/ 03/2020 tarihinde cep telefonuma gönderdiği SMS: Sayın 10000040**** s. Hesaplı abonemiz,577,00 tutarlı son ödenme tarihi 12/03/2020 vadeli faturanız bulunmaktadır.

Ankara da havaların 1,5 aydır Bahar havası olmasından dolayı kombiyi en düşük ayarda yaktığım için bir önceki aya göre (ocak ayı 653 TL idi) daha az tutarlı bir ödeme geleceğinden emin olarak rahattım. Ancak gelen miktarın hiç de az olmadığını önceki ay ile farkın sadece 76 TL. Olduğunu görünce hem bana fatura gönderilmediği için (ne evrak ne email olarak.) ve hem de son ödeme günü mesajla gelen bu uyarı nakitim olmadığı için kredi kartı ile ödemek ve bu kadar yüksek gelen faturayı incelemek için bu şirketin web sitesine baktığımda fatura borç sorgulamayı tıkladığımda fatura görünmedi. Ben tüketimin neleri içerdiğini görmek istemiştim. Son gün olduğu için yine siteden kredi kartı ile ödemek için bir sistemde yoktu. Bir başka siteden kredi kartına taksit yazıyordu tıkladım. Fatura miktarı az dan çoğa sıralanarak ayrıca ücret isteniyordu miktara bağlı olarak. Hem fahiş Fiat ödeyip bir de kredi kartı ödemesi için ücret istenmesi büyük haksızlıktı. Bende bir tanıdığımdan borç bularak parayı yatırdım. Ve bu kadar yüksek fiyatların döndüğü bir şirketin sitesinde fatura bilgileri ile kredi kartı ile online ödeme yapılamaması bana tuhaf geldi.

Nedenini ve bana gönderilmeyen son ödeme gününü ve tutarını mesajla bildirilen son faturamın bilgileri ile neden faturamın gönderilmediği ve neden sitelerinde fatura bilgilerine ulaşılamadığını, ayrıca güzel havalarda az yaktığım d. Gaz tutarının neden bu kadar yüksek geldiğini, şirketin yetkililerine sorulmasını talep ediyorum. İyi ki varsınız Sn. sikayetvar.com yetkilileri.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 20 Mart 21:43

Değerli Abonemiz, Sayacınızın fazla tüketim yaptığını düşünüyorsanız Genel Merkezimize gelerek şikayetli muayene dilekçesi verebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 18 Mart 18:19

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

profile-icon Şenay 16 Mart 05:20

E. Mail ile bana gönderilen cevaplar sorduğum soruya karşılık değildir. Ayrıca fatura göndermişler ancak hem şubat ayına ait değil son ödeme tarihi olarak mesajla bildirilen 12 Mart 2020 tarihi değil 14 Mart yazıyor hem de ödediğim tutarı içermemektedir. Bu şirketten bana faturamın çıkarılmasını aksi takdirde dolandırıldığımı düşündüğüm için eğer çözüm bulunmazsa yasal yollara başvuracağımın şirkete iletilmesini istiyorum saygılar. Fatura diye gönderdikleri ektedir bana aşağıdaki mail gönderildi. Bana faturayı email. İle göndersinler. E. Arşiv faturaya geçildi ise onu da bildirsinler dünya kadar Fiat ve vergi alıyorlar. Faturanın maliyeti de bizden çıkıyor. Değerli Müşterimiz, Firmamız 01.02.2018 tarihi itibariyle e-Arşiv uygulamasına geçmiştir. İşleminiz ile ilgili düzenlenen faturaların basılabilir görüntüsü ekte yer almaktadır Vergi Usul Kanunun 397 sıra no.''lu tebliği gereğince e-posta ile gönderilen bu faturaların malı değeri ve geçerliliği bulunmakta olup, ayrıca kağıt fatura gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler