Başkent Doğalgaz Telefonu Açmıyor

Mikail Mikail 26 Ağustos 2019 20:42

Yazın başında abonelik eski kiracıya ait olduğu için kartımı iptal etmişler. Gittim kendi üstüme aldırdım. Tesisat kontrolüne geldiler, esnek bağlantı olmalı diye gazı mühürleyip gittiler. Mühür dedikleri de vananın üstüne küp gibi aparat taktılar, bağlamadılar bile. Dedikleri eksikleri yaptırdım arıyorum 5 dakika bekleme süresi diyorlar 15 dakika geçiyor açmıyorlar. Evde gazsız kaldık telefonu açan yok. Vananın üstündeki küpü çıkarıp vanayı açtım. Sonra tekrar aradım aynısı oldu. Bu hafta kapıya usulsuz kullanım diye kağıt bırakmışlar. Aradım 20 dakika bekledim telefonu açtılar. Durumu anlattım ama karşımdaki Türkçe'yi zar zor konuşan liseli kıza benzeyen birisiydi anlamadı. Sizi arayacaklar dedi 1 hafta oldu kimse aramadı.

Bugün telefona mesaj gelmiş başkent doğal gaza gelin diye. Ben öğrenciyim staj yapıyorum nasıl geleyim başkent doğal gaza. Tekrar aradım 4 kere bugün. 1 saatimi aramakla harcadım. Yine aynı Türkçe bilmeyen kişi telefonu açtı. Çarşambaya randevu verebilirim diyor. Saat ne diyorum, o size mesajla gelir diyor. Ben akşama kadar evde yokum ki! Gelecekler evde olmayacağım. Cumartesiye sıra ver diyorum olmaz cuma arayın diyor. Cuma günü 1 saat daha telefonla uğraşacağım yani. Başkent doğal gaza niye gel diye mesaj attınız diyorum adreste başka birisi varmış diyor. Adres ben oturuyorum, kime sormuşlar da başka birisi var denilmiş? Vallahi çıldıracağım, huzur kalmadı bu doğalgaz i yüzünden.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 28 Ağustos 2019 16:14

Değerli Müşterimiz; 11560343 tüketim noktasına ait 20/06/2019 tarihinde 100003935474 sözleşme numaralı abonelik işlemleri adınıza yapılmıştır. Sonraki aboneliklerde, Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği 38 inci maddesi ‘‘İlk abonelikten sonra aynı adreste yapılacak tüm yeni abonelik işlemlerinde ise; doğal gazın kullanıma açılması iç tesisatın dağıtım şirketi veya kendi adına çalışan sertifikalı şirketlerce kontrol edilmesinden sonra yapılır.’’ hükmü gereğince, doğal gaz kullanım sözleşmesi imzalanmasından sonra tesisat kontrolü yapılmaktadır. Bordro sözleşme esnasında tesisat kontrolünün yapılacağı bilgilendirmesi yapılmış ve tarafınıza kontrol randevu bilgilendirme SMS sisteme kayıtlı cep telefonunuza atılmıştır. 22/06/2019 tarihinde adresinizde yapılması planlanan tesisat kontrolü adreste bulunulmaması sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız durdurulmuştur. 24/06/2019 tarihinde adresinizde yapılan tesisat kontrolü MENFEZ OLMALI,KÜRESEL VANA VE ESNEK FLEKS OLMALI,CIHAZ BAĞLANTISI ESNEK FLEKS OLMALI,TEST NIPELI SAYAÇ SONRASI OLMALI ret sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız durdurulmuştur. 28/08/2019 tarihinde adresinizde yapılan tesisat kontrolü adreste bulunulmaması sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız durdurulmuştur. 0850 222 6 429 numaralı telefonu arayarak veya https://online.baskentdogalgaz.com.tr/MusteriOnline/faces/giris.jsf?faces-redirect=true&sayfa=bildirimsorgulama.jsf&type=1 adresinden randevu talep edebilirsiniz Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

profile-icon Mikail 28 Ağustos 2019 01:39

Telefona çarşamba 11.00 da geelceğiz diye mesaj atmışlar, bin kere dedim eve 6,30 da geliyorum hafta içi diye hala sabaha randevu atıyorlar.

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 27 Ağustos 2019 13:26

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler