Başkent Doğalgaz ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Murat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         

Başkent Doğalgaz Taksitlendirme Yapılmadan Gönderilen Yüklü Fatura

3.166görüntüleme
Murat
Murat 02 Kasım 2020 01:21
ÇözüldüÇözüldü
Murat'ın Teşekkür Mesajı
“Şikayetten çok kısa süre sonra talebim değerlendirildi ve taksitlendirme yapıldı. Ancak keşke müşteri hizmetlerinden de bir çözüm üretilebilseydi çünkü buraya yazmayan insanlar da var, yapılacak bir şey yok diye toplu para bulma sıkıntısına girecekler. Yine de sorunum çözüldüğü için teşekkür ederim.”

Kiracısı olduğum evde kartlı sistem doğalgaz kullanılıyordu ancak sayacın 15 senelik süresi dolduğu için karta yükleme yapamadım. Pandemi döneminde de sokağa çıkma zamanına denk geldiği için sayaç değişim işlemleri yaklaşık 4 ay kadar uzadı ve bu 4 aylık süreçte yapılan kullanım kartta eksi bakiye olarak düştü. Sayaç değiştiği zaman karttaki eksi tutarın incelenip, taksitli olarak faturalandırılıp tarafıma ulaştırılacağı söylendi. Ancak gelen fatura 2158 TL ve taksit yapılmamış. 4 aylık kullanım tutarının (pandemi sürecinde elde olmayan sebeplerle değiştirilemeyen bir sayaçtan bahsediyoruz) tek seferde faturalandırılması ne kadar mantıklı? İnsanları mağdur etmek bu kadar basit mi? Sonuçta 4 aylık bir kullanım siz bunu tek seferde faturalandırıyorsunuz. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise yardımcı olamayacaklarını söylüyorlar.

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz02 Kasım 2020 17:11

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz05 Kasım 2020 14:40

Değerli Abonemiz, İlk taksit 540,39 TL'nin son ödemesi 04/11/2020 tarihli olmak üzere 4 taksit yapılmıştır. Sistemde kayıtlı güncel cep telefonunuza SMS olarak gönderilen SMS vb. bildirimlerin dikkate alınması gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Murat
Murat05 Kasım 2020 16:43

Şikayetten çok kısa süre sonra talebim değerlendirildi ve taksitlendirme yapıldı. Ancak keşke müşteri hizmetlerinden de bir çözüm üretilebilseydi çünkü buraya yazmayan insanlar da var, yapılacak bir şey yok diye toplu para bulma sıkıntısına girecekler. Yine de sorunum çözüldüğü için teşekkür ederim.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler