09 Ağustos
#12412306

Başkent Doğalgaz Sistemi Tam Bir Zulüm

Yeni taşındığım adreste cam menfezi ve küresel vana eksiği tespit edildi. Rapor tutuldu ve gaz kesildi. Bu adreste 1991'den beri bu eksikler var olduğu halde kullanılmış fakat biz abone olunca farkına varılmış! Elimize bir liste tutuşturuldu anlaşmalı firma listesi dışında yapılacak işlem geçersiz olacakmış 20 liralık vanayı 150 TL'ye taktılar.


7.8.2019 tarihinde saat 18:01'de abonelik değişimi sonrası tesisat kontrolü için randevu talebinde bulunduk. 9.8.2019 tarihinde saat 11:00-13:00 aralığında kontrole gelineceği mesajı geldi.
1) 2 gün boyunca hizmet alamadık mağdur olduk.
2) Randevu saatinde çalışan aile olduğumuz için iş yerinden izin almak zorunda kaldık mağdur olduk.
3) 20 liralık vanayı Firmanızın keyfi olsun cebi dolsun diye 150 TL'ye taktırdık.


Bu keyfi ve bencil sisteminizi hem kurumunuzun daha fazla gaz satışı hem de müşterilerinizin mağduriyet yaşamaması için acilen değiştirmelisiniz. Bir de güvence bedelini 10 gün içinde yatırıyorsunuz abonelik için de nakit 520 TL istiyorsunuz. Biraz Enerjisa firmasını ve çalışmasını inceleyin kendi sisteminizle karşılaştırın. Böyle saçma sapan keyfi bencil kurumunuza zarar veren müşteriyi mağdur eden bir sistemle hem müşterilerinize hem de çalışanlarınızla kurumunuza zulmetmeyin.

Murat Murat 5.389 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi09 Ağustos

    Sayın Abonemiz; 115020** tüketim noktasına ait 25/07/2019 tarihinde 1000039709** sözleşme numaralı abonelik işlemleri adınıza yapılmıştır. Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Müşteri Sözleşmeleri başlıklı 38 inci maddesinde "İlk abonelikten sonra aynı adreste yapılacak tüm yeni abonelik işlemlerinde ise; doğal gazın kullanıma açılması iç tesisatın dağıtım şirketi veya kendi adına çalışan sertifikalı şirketlerce kontrol edilmesinden sonra yapılır." gereğince sözleşme sonrası tesisat kontrolü yapılmaktadır. 26/07/2019 tarihinde söz konusu adresinizde bildirilen zamanda yapılan tesisat kontrolü “küresel vana ve esnek fleks olmalı, menfez olmalı” ret sebepleri ile olumsuz olarak sonuçlanmış doğal gaz arzınız sağlanamamıştır. 09/08/2019 tarihinde söz konusu adresinizde bildirilen zamanda yapılan tesisat kontrolü “tesisatta kaçak var” ret sebebi ile olumsuz olarak sonuçlanmış doğal gaz arzınız sağlanamamıştır. Tekrar randevu talebiniz doğrultusunda en kısa süre içerisinde randevunuz planlanıp sms ile tarafınıza bildirilecektir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi09 Ağustos

    Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Ziyaretçi Yorumları