Başkent Doğalgaz Sayaç Kapattırıp Açtırmak Bu Kadar Zor Mu?

Ayten Ayten11 Eylül 2019 17:19

Abone no... : 100003170*** -Balkiraz Mah. Şebeke sok. No... :18/**'de kiracı olarak otururken ev aldım aynı binadan 8 numaralı daireyi. Açtırmak için aradığımızda bekleme süresi o kadar uzun ki operatöre bağlana kadar yarım saat geçiyor neyse açtırmak için gün içinde geleceklerini deyip talebimizi firmaya ilettiklerini söylüyorlar tabi bu gelme sürekleri 2 günü buluyor evde küçük çocuğum var benim, geldiklerinde 2'dir sayaçta kaçak var deyip elimize bir liste verdiler bu firmalara yaptırın diyorlar benim eşim eski oturduğumuz yerde kendi yaptı kontrole gelince bir sorun çıkmadı da şimdi böyle firma diye diretmeleri nedendir? Anlaşmalı firma tabi sürekli bizden para almak için.

Abone oldum 542 TL. Güvence bedeli aldılar eski oturduğum yeri kapattırmak içinde 5 gündür bekliyorum neden gelmiyorlar orada da alacağım var verirken iyide alırken mi hep biz mağdur olacağız.

Çalışan insanlar olarak saatlerin uygun bir şekilde ayarlanmasını ve sorunlarımızın kısa sürede çözülmesi için daha kapsamlı çalışılmasını diretme yapılmamasını talep eder tarafıma bu konu hakkında bilgi verilmesini rica ederim.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 18 Eylül 2019 09:01

Değerli Müşterimiz; 10518413 tüketim noktasına ait 06/09/2019 tarihinde 100004023184 sözleşme numaralı abonelik işlemleri adınıza yapılmıştır. Sonraki aboneliklerde, Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Müşteri Sözleşmeleri başlıklı 38 inci maddesinde ‘‘İlk abonelikten sonra aynı adreste yapılacak tüm yeni abonelik işlemlerinde ise; doğal gazın kullanıma açılması iç tesisatın dağıtım şirketi veya kendi adına çalışan sertifikalı şirketlerce abonelik sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 5 gün içinde kontrol edilmesinden sonra yapılır.’’ gereğince sözleşme sonrası bordrolu kontrol yapılmaktadır. Bordro sözleşme esnasında tesisat kontrolünün yapılacağı bilgilendirmesi yapılmış ve tarafınıza kontrol randevu bilgilendirme SMS sisteme kayıtlı cep telefonunuza atılmıştır. 09/09/2019 tarihinde adresinizde yapılan tesisat kontrolü DOĞALGAZ SIZDIRMAZLIK TESTI OLUMSUZ ret sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız sağlanamamıştır. 09/09/2019 tarihindeki randevu talebinize istinaden 11/09/2019 tarihinde adresinizde yapılması planlanan tesisat kontrolü FİRMA TADİLAT FORMU YOK ret sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız sağlanamamıştır. Doğal Gaz Piyasası İç Tesisat Yönetmeliği Tanımlar ve kısaltmalar başlıklı 4 üncü maddesinde " İç tesisat: Basınç düşürme ve ölçüm istasyonu veya servis kutusu çıkışından itibaren sayaç hariç, müşteri tarafından yaptırılan ve mülkiyeti müşteriye ait olan boru hattı ve teçhizatı ile tüketim cihazları, atık gaz çıkış borusu, baca ve havalandırma sistemleri gibi tesisatı, " olarak tanımlanmakta ve ayrıca, anılan yönetmeliğin "Hak ve yükümlülükler" başlıklı 6 ncı maddesinde "Müşteri, iç tesisatı veya mevcut iç tesisatta yapılacak tadilatı, bedeli karşılığında sertifika sahibine projelendirir, inşa ettirir. " denilmektedir. 16/09/2019 tarihindeki randevu talebinize istinaden 17/09/2019 tarihinde adresinizde yapılan tesisat kontrolü olumlu olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız sağlanmıştır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 11 Eylül 2019 18:11

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler