sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Başkent Doğalgaz Sayaç Değişimi Sonrası Gaz İadesinin Yapılmaması

Pınar Pınar25 Ocak 10:58

Başkent Doğalgaz 29 Aralık 2019 Pazar günü hiçbir bildirim yapmadan ön ödemeli sayacımızı hiçbir ön bildirimde bulunmadan gaz alımına kapatmış olup bizleri tüm ev halkıyla mağdur etmişti. Biz çağrı merkezini arayınca aynı gün bir yetkiliyle dalga geçer gibi sayacın faturalıya geçirilmesi gerektiğiyle ilgili bildirim mektubu gönderdiler. Bunun üzerine 30 Aralık günü Çukurambar merkezine giderek sayacımızı faturalıya geçirmek için 543 TL ödedik. Bunun yanında ön ödemeli sayacımızda bulunan 24 Aralık'ta satın aldığımız 700 TL'değerindeki sayaç değişimi yapıldığı gün itibariyle 350.160 metreküplük doğalgazımızın faturaya yansımasının 4 ayı bulacağı belirtilmiştir.

Nisan ayından sonra faturamdan düşürülecek üstelik yeni gelen zamlarla pul olacak olan paramın derhal iadesini talep ediyorum. Depozito bedelini peşin alıyorsunuz alacaklarımızı vermiyorsunuz. Bu nasıl hizmettir. Benim bu kış doğalgaz için ayıracak param yok. Önden 700 liralık alımı elime para geçince yaptım. 4 ay sonra faturanıza yansır ne demek? Kış bittikten sonra? Derhal alacağımın ödenmesini talep ediyorum.

Aksi takdirde bu konunun peşini bırakmayacağım. Ön ödemeli sayacın değişim yapıldığı gün itibariyle içinde bulunan gaz miktarıyla (350.160 m3) fotoğrafını çektim. Kiosk fişi de elimdedir. Bu tutarın faturaya yansıtılması için 4 ay insanları bekletmek ne demektir. Herkes para içinde yüzmüyor. Derhal alacağımın ödemesinin yapılmasını talep ediyorum. Yeteri kadar para saydık kurumunuza.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 29 Ocak 22:08

Değerli Abonemiz; 636,88 TL aktarılmış olup bundan sonraki faturalarınızdan mahsup edilecektir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 28 Ocak 19:52

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler