Başkent Doğalgaz  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Başkent Doğalgaz Sayaç Arızası Sonrası Yansıtılan Fatura!

1.623görüntüleme
Hakan
Hakan 17 Mart 2020 13:30

Sincan Yenikent 32 dairelik uzmanlar apartmanında oturuyorum binamız merkezi ısıtma ile ısınan bir sistemle ısıtması sağlanıyor yeni bina olduğu için ikamet eden kişi sayısı 10 kişi idi biz ikamet edenler olarak kasım ayının 2. haftası yakmaya başladık ve 1 hafta sonra sayaç okuyanlar tarafından doğal gaz vanası kapatılmış ve kombiler arıza geçmişti ve baktığımızda binanın girişindeki sayacın çalışmadığını gördük ve hemen Başkent Doğalgaz ekibini aradık bundan sonraki süreçte gelip sayacı değiştirdiler. Bu konuya istinaden biz bu bilgileri verdiğimiz halde en fazla 2 hafta yaktığımız doğalgaz için Başkent gaz bize 12.350 ₺ onikibin üçyüz elli Türk Lirası fatura çıkartmış. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda çalışıyorum. Doğalgaz sayaç numaramız :100003847996 bu konu hakkında EPDK ve CİMER ile de yazışmalarımız sürüyor.

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz 19 Mart 2020 10:45

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Hakan
Hakan 18 Nisan 2020 16:28

Sayın çok değerli yetkililer biz şu an bize göndermiş olduğunuz ve haksız olduğunu düşündüğüm ve kendimin de enerji sektöründe çalıtığımdan dolayı Başkent doğal gazın Hatalı arızalı olan doğalgaz saatini bedelini uzmanlar aparmanı sakinlerinin 10 kişiye yüklenmesi kabul edilebilir bir tutum değil kullansak yaksak bu anlarım fakat bina ısı merkezinin kontrolünde kullanılan gazın fatura değeri zaten yatırılmış iken bu esnadan sonra kullanılmayan sadece 1 hafta kullanılan doğalgaz faturasını bir ay kullanılmış gibi uzmanlar apartmanına mal edilmesi doğru bulmuyorum bu durumdan dolayıda siz değerli yetkilileri vicdanları ile başbaş bırakıyorum saygılarımla.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler