Başkent Doğalgaz Sağlam Sayacı Değiştiriyor, Para Alıyor

Emrah Emrah1 yıl önce

Başkent Doğalgaz, sağlam sorunsuz olan, benimde değişimini istemediğim sayacımı, saçma sapan 14-20 bilmem ne yıl zaman geçti diye değiştirmek istiyor. cihazım sağlam, kaldı ki vatandaş olarak istemiyorum. Ben istemezken devlet kim oluyor ki kanun koyuyor?devlet benim için benim vergimle var.özel sektör zaten vatandaşın talebi sayesinde ödediği ücret ile var.hizmetinde olmak zorundadır. vatandaş sayesinde var olan kurumlar, kişiler, nasıl oluyor da vatandaşın hem de on binlerce belki daha fazla vatandaşın karşı olduğu şeyi yapıyor, yapmakta ısrar ediyor?

sayaç artık üretilmiyormuş. öncelikle sayacım sağlam, zaten değişime gerek yok, bende istemiyorum. bu ikisi zaten yeterli sebep.kaldı ki neden kartsayaç yokmuş, neden üretilmiyor veya üretimi durmuş? kime göre neye göre kim istedi de durdu? yeniden üretilebilir ve üretilsin, biz mecbur muyuz devlet ve kurumları tarafından kandırılmasya? ben öncelikle değişim ve ücret ödemek istemiyorum, ilerde sayacım bozulsada tekrar kartlı ile ücretsiz değiştirilsin, yeniden anlaşma ile kartlı sayaç üretimine başlansın.insanlar istemiyorsa ve sayaç sağlamsa da isterse 200 yıllık olsun, değişim saçma ve resmiyet kazandırılan haksızlıktır. Derhal çözüm istiyorum, değişim ve ücret ödemek istemiyorum. Tesisat No.: "10**11" Sayaç No.: "97**34" Sözleşme No.: "100**7421"

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Emrah 1 yıl önce

Allah, vatandaş düş. Mani devletlere ve şirketlere, tüm alakadar kişi kurum ve kuruluşlara zeval versin. İstemediğimiz halde, devlet zulmüyle, şirket zorlamasıyla takılan yeni sayaç bozuk ve bildiğin üç kağıt üzerine, 20 metreküp gaz, ortalama hem de kışın 6-7 gün arası giderken, pazartesi akşamdan cuma sabaha bu sayaç 30 yakıyor. Hem de daha az kullanım ile. Neden bunun testten geçtiği belli çünkü vatandaş soy. Ma da %100 şirket lehine, ama vatandaş aleyhine bir sayaç. Vatandaş olarak tüm özel sektörün bitmesi batması için uğraşın, özel sektör ve şirket lehine olan herkesi her şeyi yok edin. Her şey vatandaş için vatandaş sayesinde. Başkent Doğalgaz ve devletten gitmesin sağlayanlar, özelde ya da devlette bu bu kuralları koyanlar yayanlar uygulayanlar vatandaş ve islam düş. Manidir. İslam müslüman Erkek düş. Mani olana sizde düşman olun. Derhal bu adi ve dolan. Dırıcılık saatlerinin üretimini takılmasını durdurun ve eski sayaçların yeniden üretim ve takılmasını sağlayın. Bendeki sayacı da hemen alın, atın ve düzgün çalışan ölçen sayaç istiyorum, yoksa ben söküp atacağım.

profile-icon Emrah 1 yıl önce

sayaç bulamamışlar, testten geçmemiş vb... Yok ya, madem öyle daha düne kadar ben ve halen aktif olan kişiler neden, onaysız sayaç ile devam ediyor, onaysız ise niye bedava değişmedi, sizler kim oluyor da, bizden taahhüt bilmem ne bedeli isteyebiliyorsunuz, bizim için bizim paramızla çalışan firma bize lütuf yapmış gibi davranıyor. Kaldı ki, yeni takılan sayaç bozuk 20 metre küp gaz, ortalama hem de kışın 6-7 gün arası giderken, pazartesi akşamdan cuma sabaha bu sayaç 30 yakıyor. Hem de daha az kullanım ile. Neden testten geçtiği belli %100 şirket lehine, ama vatandaş aleyhine bir sayaç. Vatandaş olarak tüm özel sektörüm bitmesi batması için uğraşın, özel sektör ve şirket lehine olan herkesi her şeyi yok edin. Her şey vatandaş için vatandaş sayesinde. Başkent Doğalgaz ve devletten gitmesi sağlayanlar, özelde ya da devlette bu bu kuralları koyanlar yayanlar uygulayanlar vatandaş ve islam düşmanıdır. Derhal eski sayaçları sağlayın ve üretin üret. Tirin, sanki olmayacak iş gibi bir de bulamadık, testten geçmedi yalanı. Vatandaş olarak akıllı olun, hak arayın, devletlerde, şirketler de bizim için, hatta keşke olmasalar, vatandaş birbirine zarar vermesin orta yol diye, hizmet diye varlar. Olmasalar daha az sorun olur.

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 1 yıl önce

Sayın Abonemiz; Söz konusu talebinize ilişkin Fatih Mah. Sinan Sok. 13/37 SİNCAN adresindeki 97083234 seri numaralı sayaç 20 yıllık kullanım ömrünü doldurduğundan 21/07/2018 tarihinde adrese sayaç değişimi ile alakalı bildirim bırakılmıştır. Şirketimiz gerek yurtiçi gerekse yurtdışından ön ödemeli elektronik sayaç temin etme noktasında birçok girişimlerde bulunmuştur. Ancak numune sayaçlar üzerinde yapılan testler sonucunda kalite onayından geçemedikleri tespit edilmiştir. Sonuç olarak dünya ölçeğinde yaygın üretimi bulunan kaliteli, güvenilir sayaç temini mümkün olmamıştır. 10384411 tesisat numaralı adrese 16/12/2018 tarihinde mekanik sayaç için sözleşme imzalanmış 17/12/2018 tarihinde sayaç değişimi yapılmıştır. 2018 yılı müşteri hizmetleri tarife yönetmeliğine göre kombi +ocak depozito bedeli : 431,05 TL. Güvence bedelini 4 taksit olarak faturanıza yansıtılmıştır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 1 yıl önce

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler