Başkent Doğalgaz ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tuncay'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  4 Yorum

Başkent Doğalgaz Ön Ödemeli Doğal Gaz Sayacı Fatura Mağduru

1.485görüntüleme
Tuncay
Tuncay 02 Kasım 2020 19:12

24 ‎Ekim ‎2020 tarihinde aşağıdaki dilekçe örneği ile Başkent Doğalgaz a. Ş ye şikayette bulundum. Sayın ;Başkent Doğalgaz Dağıtım yetkilileri Şahsım’a ait e-devlet sayfasından sorgulama yaptığımda, Başkent Doğalgaz Dağıtım a. Ş ye ait Zam fiyat farkı satış adı altında Güncel Borç Tutarı. 345,85 TL gözükmektedir. 1-Bu paraya faiz uyguluyor musunuz? 2-Ben 2007 yılında dönemin belediye başkanının Kartlı sayacı zorunlu tutması nedeni ile 300 dolara kartlı sayaç alarak abone oldum. Bu konuyu biraz araştırdıktan sonra, (EPDK) 29 Temmuz 2018 tarih ve 30493 sayılı kararı ve Şirketiniz,13/09/2018 tarih 8057-4 sayılı Kurul Kararı gereği çeşitli şikayetlere verdiği cevaplarda Gazın alındığı dönem ile tüketimin yapıldığı dönem arasındaki fiyat farkı aboneliğinize tahakkuk ettirilmektedir, Denilmektedir. Bu yasaya imza atanların peşin ödeme yapan tüketiciyi cezalandırıldığı görülmektedir.

O zaman şahsımdan, size nakit olarak önceden ödemesi yapılarak aldığım ve 5-6 ay kullanmadığım gazın parasını siz kullanmış oluyorsunuz. Ben o parayı altına yatırsam belki de zamlı gaz fiyatından daha karlı olacaktım. Şimdi sizden benden peşin olarak alıp kullandığınız paramın, gazı aldığım tarih ile gazı kullandığım tarihe kadar olan kısmını altın kuruna çevrilerek yasal faizi ile birlikte geri ödenmesini talep ediyorum. Mağduriyetimin giderilmesi aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağımı bilmenizi isterim. Adaletsizlik ve haksızlık içeren bu yasayı çıkaranlara hakkımı helal etmiyorum. Şirketinizi ve bu yasayı çıkaranları Allah’a havale ediyorum. Sözleşme Numarası ; 100002962161. Sayın Başkent Doğalgaz yetkilileri Söz konusu şikayetimle ilgili sorularıma cevap verme ve mağduriyetimin giderilmesi bir tarafa, benim yazdığım ilgili kanunları bana tekrar cevaben yazıyorsunuz. Sayın yetkililer ben size 1-Bu paraya faiz uyguluyor musunuz?  2-Benden alıp kullandığınız benim paramın değer kaybını soruyorum. Siz bana matbu hazırladığınız kanunları yazıyorsunuz.

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz03 Kasım 2020 18:27

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz11 Kasım 2020 18:31

Değerli Abonemiz, Doğalgaz bir yatırım aracı olmayıp gazın alındığı dönem ile tüketimin yapıldığı dönem arasındaki fiyat farkı süreklilik arz edecektir ve buna herhangi bir zam uygulanmaz . Ödenen 300 dolar ise bağlantı bedeli olup iadesi yapılamaz. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

  • profile
  • profile
  • profile
4 Destekçi
  4 Yorum

4 Yorum

Tuncay
Tuncay11 Kasım 2020 18:39
 

Sayın yetkililer, o zaman şahsımdan, size nakit olarak önceden ödemesi yapılarak aldığım ve 5-6 ay kullanmadığım gazın parasını siz kullanmış oluyorsunuz. Şimdi sizden benden peşin olarak alıp kullandığınız paramın, gazı aldığım tarih ile gazı kulla

 1
Tuncay
Tuncay11 Kasım 2020 18:55
 

Gazı aldığım tarih ile gazı kullandığım tarihe kadar olan kısmını altın kuruna çevrilerek yasal faizi ile birlikte geri ödenmesini talep ediyorum. Mağduriyetimin giderilmesi aksi takdirde hakkımı yasal yollardan arayacağımı bilmenizi isterim.

 1
Tuncay
Tuncay11 Kasım 2020 18:58
 

Sayın başkent gaz yetkilileri, ben dokuzuncu ay da Shell benzin istasyonundan aracıma 130 TL, lik mazot aldım. Onuncu ay da eski mazotumun yarısı durmasına rağmen 80 TL, lik ilave mazot aldım.

Tuncay
Tuncay11 Kasım 2020 19:07
 

2-devam Mazota zam gelmesine rağmen benzinlikteki elemanlar bana depomda alıp da kullanmadığın mazot için ayrı bir Fiat çıkarmadılar Şimdi size soruyorum. İngiliz Shell mi yoksa siz mi daha adil ve dürüst sünüz.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler