Başkent Doğalgaz Müstakil Eve Doğalgaz Müracaatı 2 Ayı Buldu Hala Bağlanmadı

Ekrem Ekrem16 Ağustos 04:21

Yaklaşık 2 ay evvel 15 yıllık eski müstakil evimize doğalgaz hattı için müracaatta bulunmuştuk yüklenici firma tanıdığımız ve arkadaşımız olduğu halde işlemler bu kadar uzun sürdü ben Ankara Kahramankazan'da ikamet ediyorum nihayet dün itibariyle 15 Ağustos 2020 tarihinde doğalgazdan kullanıma uygun olup olmadığı kaçak kontrolü için görevli memur geldiğinde 15-20 dakikaya yakın bir test yapıldı  sonuçta uygunsuzluk raporu verdi doğalgaz projesinde doğalgaz borusu binanın dış cephesinde yaklaşık 16 - 17 metre gidiyor ve çok rüzgar alan aynı zamanda güneş gören bir yerde gaz veya hava olsun ısıdan ve rüzgarın soğutmasında ki genleşmeden dolayı göstergede 1/2 mili bar oynadığında bunun hiç olmaması gerektiği iddiasıyla reddedildi ve makine  teknikeri olarak kendisine izah ettiğim de bu toleransın olması gerektiğini söylediğimde kesinlikle  kabul etmedi. 

Yüklenici firma  ondan 10 dakika önce 2 saate yakın ölçüm ve hassas dedektörle gaz kaçağı kontrolü yaptığını belirttiğim halde dinlemedi bile ben buradaki ölçüme bakarım diye  sonuçta olumsuz rapor vererek gitti 2 aylık süreçte anamdan emdiğim süt burnumdan geldi ben 62 yaşında emekli bir insanım ve bazı hastalıklarım var ev gelen geçen hanına döndü  projeci, usta dahil görevli memur hepsi ayrı ayrı defaatle ufacık mutfağın içine girip çıktılar virüs tedbirleri yok gibi. Biz işimiz bitsin diye katlandık, ama maalesef yine bitmedi ertelendi ve ben dün öğlenden beri hastayım rahatsızım hiç kimseyi kabul edecek isteyecek gücüm de yok isteğim de yok ve müracaat ettiğime bin pişman oldum bizim içeride de tesisatımız olmadığı için 16 bin liraya mal olan masraf hiç gözümde yok bilseydim hiç başlatmaz yaptırmazdım resmen insanlara zulüm. Bir kış taşıdığım kömür kovalarından daha ağır geldi.

  • - Görüntüleme
  • 1Yorum

Cevaplar

profile-icon Ekrem 23 Ağustos 18:49

Bu hafta da gelindi aynı şey, 16/17 metre boru dış duvardan gidiyor ve sürekli güneş ve aşırı rüzgardan boru içerisindeki gaz basıncı değişiyor. Yine olumsuz rapor verip gittikten sonra rüzgar durdu güneş döndü, yüklenici firma ile 2-saat test yaptık hiç düşme ve oynama yok, çok ısrar etmemize rağmen 5 dakikalığına tekrar uğramadılar, doğalgaz bulunmuş ne fayda gazı vermedikten sonra herhalde uygun hava denk gelene kadar bekleyeceğiz, İnşâallah kış gelmeden hallolur.

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 21 Ağustos 18:38

Değerli Abonemiz; 12322891 tükeitm noktasına ait 20200000042101 formül numaralı Kolon+İlave Projeniz ALİ ŞENEL-SUDE ISI SİSTEMLERİ firması tarafından 09/07/2020 tarihinde Şirketimize sunulmuş ve 10/07/2020 tarihinde onaylanmıştır. İlgili firmanın 07/08/2020 tarihindeki randevu talebine istinadn 15/08/2020 tarihinde yapılan tesisat kontrolü DOĞALGAZ SIZDIRMAZLIK TESTI OLUMSUZ ret sebebiyle olumsuz olarak sonuçlanmış ve doğal gaz arzınız sağlanamamıştır. Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği 37 nci maddesinde “İç tesisatların projelendirilmesi ve yapımı, bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcileri tarafından sertifika sahiplerine yaptırılır. Dağıtım şirketi, yaptırılan iç tesisatı ilgili mevzuat hükümlerine göre, tesisatın kontrol ve onayı için kendisine yapılan müracaat tarihinden itibaren en geç on gün içinde kendi teknik personeline veya iç tesisatı yapan firma dışında kendi adına çalışan sertifika sahiplerine kontrol ve test ettirir ve uygun bulması halinde onaylar.… İç tesisatın işletmeye alınması; ilk abonelik sözleşmesinin imzalanmasından sonra sistemin yakıcı cihaz dahil çalışır durumda olması şartıyla, dağıtım şirketi yetkilisi, iç tesisatı yapan firma yetkilisi ve müşterinin birlikte imzaladığı bir tutanakla kayıt altına alınır….” denilmektedir. İlgili firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 17 Ağustos 16:34

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ekrem 30 Ağustos 09:06  

    Evet, nihayet, Cenab-ı Allah denk getirdi havalar ısındı ve rüzgar yok, bu haftaki kaçak kontrolünde manometrede düşmek değil, yükselme vardı ve iyi niyetli bir memur denk geldi ve tesisatımız onaylandı. Darısı benzer durumla uğraşanlara.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler