Toplam çözüm sayısı
..
Başkent Doğalgaz ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Fermani'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız 1

  • profile
1 Destekçi

Başkent Doğalgaz M/E Vasati D. K. B. İstanbul. (İlave)!

1.018görüntüleme
Fermani
Fermani 12 Ocak 23:43

Sayın Başkent Doğalgaz firma yetkilileri, 090**949 numaralı sayacı kullanan abonenizim. 2020 yılı 8. Ay içerisinde arıza nedeniyle faturalı elektronik sayaca geçiş yapıldı ve yaklaşık 10 gün önce tarafıma telefonla 591 TL civarı eski sayacın hatalı tüketim gösterimi sonucu borç çıktığı bilgisi iletildi. Hiçbir şekilde fatura veya makbuz vs... Gönderilmedi. Bugün müşteri hizmetlerini aramam sonucu ödeme günü için çok az bir zaman kaldığını öğrenmiş oldum. 

Madem borç çıkarıyorsunuz ( kesinlikle haksız olduğunu düşünüyorum ) bir zahmet banka veya ödeme kanallarında ödeyebileceğim şekilde aktif etme zahmetine de katlanmış olsaydınız. Peşine düşmesem eğer sayacımı mühürleyip aboneliğimi askıya alıp kapatacaktınız eminim. Üstelik bir de üstüne üstlük açma kapama ücreti ekleyip beni daha da mağdur etme niyetiniz olduğuna kesinlikle inandım. Bu şekilde davranış biçiminizi bilinçli veya bilinçsiz şirket politikanızı kınıyorum. 

Saçma bir gerekçeyle vatandaşa yüklediğiniz bu  haksızlığı kiracı olarak benden ve benden önceki yıllarda kullanmış diğer kiracıların sizin tabirinizle '' eski sayaçların kullanım hatası tüketilenden daha az gaz ücreti tahsil edilmiş '' borcu istemeye istemeye bu kış gününde gaz kesilmesin diye mecburen ödeyeceğim. 

Ama bu pandemi sürecinde nereye ve nasıl ödeyeceğimi birazcık zahmet gösterin ve taksitle ödeme imkanı bari sunun. Not: son anda e devlet ® üzerinden gördüğüm açıklamasız neyin ne için alındığı belli olmayan ve neden e devlet sayfanızda iki farklı ücretle gösterilen belgeler düzenlenmiştir?

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz13 Ocak 14:10

Değerli Abonemiz, 3 taksit yapıldı. İlk ödeme 18.01.2021 tarihindedir. Ödemelerinizi mobil bankacılık üzerinden abone sözleşme numaranızla ödeme yapabilirsiniz. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Fermani
Fermani16 Ocak 05:30

Taksitle ödeme için teşekkürler. Ama aklımın almadığı iki (2) adet aynı tarihli farklı tutarlı eski sayaç borcunu gösteren bildirim cetveli neden düzenlendi? Tek fatura olması gerekmez mi?

Fermani
Fermani25 Ocak 23:21

Hala Herhangi bir tatmin edici cevap alamadım, neden iki fatura veya iki farklı kullanım ücreti alıyorsunuz?

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler