25 Aralık 2018
#11350421

Başkent Doğalgaz Kartlı Sayaca Sebepsiz Borç Çıkarıyor!

İki gün önce doğalgaz almak için kartı cihaza taktığımda kartta borcunuz var gaz alamazsınız uyarısı aldım. Başkent Doğalgaz müşteri hizmetlerini aradım kartlı sayaçta ne borcudur diye. Temsilci, sayaç değişikliği yapmışsınızdır dedi. Sayaç da değiştirmediğimizi söyleyince bu eski borçtur bizim sistem 2016 yılında değişti biz göremiyoruz genel müdürlüğe gidin dedi. Bugün genel müdürlüğe gittim. Orada da önce sayaç değiştirmişsiniz dediler. Değiştirmediğimizi söyleyince sayaçta sizin göremeyeceğiniz bir çip var arkadaşlar bu çipi kontrol etmişlerdir fazladan gaz kullanımınız olmuştur 227 TL onun borcudur dediler.


Ben daha 227 TL gaz kullanımı yapmadım. Kartlı sayaçta fazladan gaz kullanımı nasıl olabilir. Ne kadar para yüklersem o kadar gaz kullanıyorum. Ayrıca varsayımlar üzerinden borç nasıl çıkabilir. Daha genel müdürlük neden borçlu olduğumu açıklayabilmiş değil. Ayrıca bu gizli çip olayı nedir ben niye göremiyorum, neden borç ortaya çıktığında bilgilendirilmiyorum da kışın ortasında mağdur olarak kalıyorum. Ayrıca hemen genel müdürlükte çalışan hem de müşteri hizmetlerinde çalışan doğru düzgün bir açıklama yapmıyor, geçiştiriyorlar.

Aynur Aynur 2.675 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Aynur05 Nisan

    Kiracı olduğum evde kartlı sayacı değiştirdik, faturalıya geçtik kısacası usulsüzlüğü ortadan kaldırdık. Bu süreç içerisinde genel müdürlüğünüze gittiğimizde bu borcun 6 numara yerine yanlışlıkla 5 numaraya yazıldığını söylediler. Hatanızı düzeltin o halde dediğimizde "siz bize borcu ödeyin 6 numaradan kendiniz tahsil edersiniz, biz düzeltme yapamayız" (kısacası kendi aranızda uzlaşın) diye "usulüne uygun (! ) " çözüm sundunuz. Sonuç biz usulsüzlüğü düzelttik ama siz düzeltmediniz. Borcu biz ödedik, komşumla uzlaşmaya gittik. Bu ayrıntı da burada dursun umarım dikkate alırsınız.

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi31 Aralık 2018

    Sayın Abonemiz; Söz konusu talebinize ilişkin Abonelik sözleşmesi düzenlenmeden usulsüz doğalgaz kullandığınız anlaşılmaktadır. Bu sebeple tarafınızla bilgi paylaşımı yapılamamaktadır. 28.12.2018 tarihinde adresinize tespit tutanağı bırakılmıştır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi25 Aralık 2018

    Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu (100001966037 )ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Ziyaretçi Yorumları