Başkent Doğalgaz Kartlı Sayaç Aboneliğine, Aylık Zam Farkı Kesme

Nurettin Nurettin03 Mart 12:12

Ankara aboneleri için doğalgaz işletmesini yürüten Başkent Doğalgaz firması. Aboneliğimiz ön ödemeli ( kartlı) olmasına rağmen, bizden her ay zam farkı adı altında bir bedel talep edip. Fatura kesip gidiyor. Biz belki altı ay önce kendilerine peşin ödeme yaparak aldığımız gazın o anki endeksine göre oluşan farkı ödemek zorunda bırakılıyoruz. 

Oysaki firma olarak başkent doğalgaz, bizim gaz alırken peşin ödediğimiz bedeli belki aylarca kullanıyor. Bu konuyla ilgili şikayetimiz var. Kapıya gelen arkadaşlara da konuyu aktarıyoruz fakat hiç geri dönüş olmuyor. Bu durumun Tüketici Hakları'na uymadığını düşünüyorum. İl genelinde bu uygulamadan vazgeçmemeleri halinde Tüketici Hakları'na, oradan daha sonra da mahkeme yoluna gideceğimi sizin platformunuzdan iletmek istiyorum.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum

Cevaplar

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 04 Mart 18:05

Değerli Abonemiz, Gazın alındığı dönem ile tüketimin yapıldığı dönem arasındaki fiyat farkı aboneliğinize tahakkuk ettirilmektedir. Bahse konu tutarlar ilk gaz alım işleminde tahsil edilmektedir. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 03 Mart 17:40

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Mutlu 06 Nisan 18:33  

    Mart ayı içerisinde 4 defa 100 TL lik gaz aldım hepsinde 27 m3 gaz verdi. 2 defa fatura kesilmişti bedellerin toplamı 102 TL idi ama benden 200 TL gibi fark oldu şimdilik hala kesecekler gibi. Bunun sonu yok mu kime başvurmalıyız.?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler