sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Başkent Doğalgaz Kartlı Doğal Gaza Fatura Nasıl Gelir?

Gamze Gamze 5 ay önce

Kartlı doğal gaza neden fatura geliyor? Ben bunu sizden peşinen almışım zaten fiyat artışları beni ilgilendirmez. Ödediğim tarihte zaten fiyatı belli o kadarlık kısımı zaten benim. Üstüne fark koymak ancak amaç dışı insanları kandırmaktır. Mağazadan aldığım ayakkabıya 1 hafta içinde zam gelince faturadan beni bulup üstüne bu kadar daha para vereceksin diyorlar mı? Tüketici haklarını bu konuda duyarlılığa davet ediyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Gamze 5 ay önce

Ben de erken ödediğim için zararda olurum o zaman. Peşin para veriyorum daha kullanmadığım ürüne. O zaman sizde bana onu geri iade edin anlaşalım aradaki farkı faiziyle isterim ama sizin gibi :)

profile-icon Gamze 5 ay önce

Verdiğiniz cevap yetersiz. Ben zaten önceden aldığım bir şeyin parasını sonradan bir daha ödüyorum. Bu eşitlik ilkesine dayanan bir şey değil direk sömürü.

Değerli Abonemiz, Doğal Gaz Piyasası Dağıtım Ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde 29 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile; ön ödemeli sayaçlara Türk Lirası yükleme/Türk Lirası düzeltme/Türk Lirası satış yöntemleri uygulanabilmesi hükmü eklenmiştir. Şirketimizce “TL Düzeltme” yönteminin uygulanması öngörülmüş ve uygulamaya dair usul ve esaslar Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 13 Eylül 2018 tarihli toplantısında alınan karar ile belirlenmiştir. Uygulamanın temel amacı; ön ödemeli sayaç kullanıcıları ile mekanik sayaç kullanıcıları arasındaki adaletsiz uygulamanın giderilerek eşit şartlarda faturalandırılmasını sağlamaktır. Bu uygulama ile fiyat değişimlerinde ön ödemeli sayaç kullanıcıları mekanik sayaç kullanıcıları ile eşit şartlara sahip olacaktır. Değişikliğin Resmi Gazetede yayımlandığı 29 Temmuz 2018 tarihinden önce satın alınan gazların tüketimleri için herhangi bir düzeltme işlemi yapılmayacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

profile-icon Gamze 5 ay önce

Sayaç numaramla ilgili bir durumdan değil genel bir durumdan bahsediyorum.

Sayın Abonemiz; Konu ile ilgili İletişim-Tesisat - Sayaç – Sözleşme numarasını ve detaylı bilgileri bizlerle paylaşmanız halinde tarafınıza yardımcı olunacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler