sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Başkent Doğalgaz İzinsiz Edinilen Bilgi İle Haksız, Abone Yenilemesi Ve Sayaç Değişimi

Can Can14 Eylül 22:56

Merhaba Başkent Doğalgaz yetkilileri, Ben yeni 0010****94 tesisat numaralı, yeni 3600***870 sayaç numaralı aboneniz olmaya çalışan Can Sivri. Birkaç ay önce eve bir belge bırakılmıştı. Yönetici bilgi verince gidip aldım. Evde boş kimse kalmıyor çünkü. Belgede usulsüz gaz kullandığımız için gazımın kesileceği yazıyordu. Hemen müşteri hizmetlerinizi aradım. Yıllardır kullanmadığımız gazı nasıl usulsüz kullandığımız suçlamasının nedenini sordum. Doğal gaz aboneliği Babam ın üzerine açılmıştı. Babam 2012 yılında vefat ettiği için aboneliği sonlandırmıştınız ve tapu sahibi ya da evde oturan kiracının (kişinin) abonelik açtırması gerektiği bilgisini aldım. Bu özel bilgiye nereden ulaşıldığını sorduğumda ise cevap alamadım. Yıllardır karta gaz yüklenmediği için, merak edip araştırdıklarını ve babamın vefat ettiğini öğrendiklerine kanaat getirdim. Ancak özel bir şirket nüfus müdürlüğünden mi alıyor bu bilgiyi hala çok merak ediyorum. Ev boş olduğu için abonelik işini erteledik. Nasıl olsa annem benimle yaşıyordu. Ancak bu pandemi de çalışmak zorunda olduğum için 72 yaşındaki annemi, kendimden korumak için yalnız başına evine taşımak zorunda kaldık. Doğal olarak sıcak su, yemek ve yaklaşan kış nedeni ile ısınma için doğalgaz aboneliği zorunlu oldu. Uygulama üzerinden aboneliği başlattım. Daha önce kartlı sayaç için ödediğim depozito ücretini, faturalı sayaç için tekrar ödedim. Bu konu ile daha önce kendi evimde de verdiğim savaştan yorulmuştum ve itiraz etmedim. 2 gün içinde geldiler ve sayacı değiştirdiler. Gazı açtılar ve kullanabilirsiniz dediler. 2 gün sonra da (bugün) tesisat kontrolü için genç bir arkadaş geldi. Bazı ölçümler yaptı, kendi kendine fotoğraflar çekti, bir belge doldurdu ve bırakıp giderken durdurdum. Arkadaş sorduğumuz sorulara bir cevap ver, ne yazdın ne olacak diye. Kombiniz bacalı, değiştireceksiniz dedi belgeyi bıraktı gitti. Bana belgeyi imzalatmak için uzatmadı bile ama “imzalamaktan imtina edildi” diye yazmış. Otomatik olarak doldurulan bir belge olduğunun ispatıdır bu. Belgede doğal gaz kaçağı ve atık gaz kaçağı olduğunu işaretlemiş. Oysa kombinin yanında 3M marka 1 yıl önce yenilediğim hem doğalgaz kaçak dedektörü hem de carbonmonoksit (co) dedektörü var ve çalışır durumda. Evet kombimiz bacalı. Ancak üst katlarda hiç kimse bacalı kombi kullanmıyor ve baca zaten bağımsız. Temizletirken görmüştüm. Pencerede havalandırma menfezi var, gerekirse bir tane daha takarım. Ancak bu pandemi döneminde 72 yaşındaki annem yalnız yaşarken nasıl us

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Can 18 Eylül 11:01

Bu pandemi döneminde; önce sayacı değiştirmeye sonra kombiyi değiştirmeye zorladığınız için ve 72 yaşındaki kadını evinde ustalarla bulundurmak zorunda bıraktığınız için her birinizden bunun ahı çıkacak. Allah büyük. Ayrıca Baba ın vefatını hangi yollardan, hangi kurumdan nasıl öğrenildiğini, bu bilgiyi size hukuksuz olarak kimin sağladığı ile ilgili de ayrıca açıklama bekliyorum. Aksi takdirde yasal yola başvuracağımı bildirmek isterim.

profile-icon Can 15 Eylül 20:59

Teşekkür ederim bekliyoruz. Mesaj da aldım ama gün saat yazmıyor. Yukarıda yazdıklarım eksik çıkmış. Şimdi tamamlıyorum. "Ancak bu pandemi döneminde 72 yaşındaki annem yalnız yaşarken nasıl ustaları içeri alıp iş yaptırayım. Yukarıda da yazdığım gibi kendimden bile korumak isterken eve gelecek ustalardan nasıl koruyabilirim? Gelen arkadaşa da aynısı söyledik ama, çocuk duvar gibi. Cevap bile vermedi bize. Sonuç olarak hem uygun olduğunu düşündüğüm için hem de uygun zaman olmadığı için kombiyi kullanmaya devam etmek ve aboneliğimin açılmasını istiyorum. Bu konuda acil desteğinizi rica ediyorum."

Başkent Doğalgaz Logo Başkent Doğalgaz 15 Eylül 15:18

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Can 18 Eylül 10:54  

    Bu pandemi döneminde; önce sayacı değiştirmeye sonra kombiyi değiştirmeye zorladığınız için ve 72 yaşındaki kadını evinde ustalarla bulundurmak zorunda bıraktığınız için beddua ediyorum. Herbirinizden bunun ahı çıkacak. Allah büyük.

  • profile-icon Özlem 15 Eylül 22:52  

    72 yaşındaki insanın evine kombi değişimi tesisatçı, işçi çağırması için gazı kesen başkent gaz yetkilileri, Pandemi sürecinde, devletin bile yasaklar getirdigi, riskli yaş grubundaki insanın gazını keserek, yasaklara karşı bu vebali alıyor mu acaba?

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler