Başkent Doğalgaz  ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Başkent Doğalgaz Habersiz Gaz Kesilmesi

937görüntüleme
Ozcan
Ozcan 04 Ağustos 2020 14:51

Numaralı aboneliğimin 2 adet borcu var bunu biliyorum 78 lira ve 88 lira ve bugün gazım borcumdan dolayı kesildi. Ama adresime herhangi bir ihbarname gelmedi ve herhangi bir bildirim yapılmadı kesileceğine dair tamam SMS olarak borcunuzu ödeyin mesajı geldi ama kesileceğine dair bir bilgi gelmedi ve sizin yönetmeliğinize uymadınız. "Madde 44-Hizmetin durdurulması b) bendine göre Müşterinin; ödenmemiş faturalarına esas tüketim miktarının 50 m³’ü geçmesi halinde, faturanın son ödeme tarihinden itibaren on beş gün içerisinde ödenmemesi halinde fatura borcundan dolayı doğal gaz kesintisi yapılacağının en az üç gün önceden bir tanesi adrese ihbarname olmak kaydıyla kısa mesaj, telefon, e-posta, ihbarname, fatura altında bildirim vb... Yöntemlerden de en az ikisi yoluyla haber verilmek suretiyle, gaz kesme işlemi yapılmaktadır" burda yazan sizin yönetmeliğiniz ve buna niye uymadınız. Niye önceden haber vermeden doğalgaz kesintisi yapıyorsunuz. Ne yazıyor burada en az ikisi yoluyla haber vermek suretiyle gaz kesme işlemi yapılır. Siz hiç haber vermediniz.

Ozcan
Ozcan04 Ağustos 2020 16:47

Müşteri hizmetlerini aradım ihbarname geldi diyorlar. Tamam ben yalan söylüyorum siz hep doğrusunuz zaten. Gelse haberim olsa zaten kesilmesinimi beklerim ona göre bir yolunu bulurdum. Mağdur ettiniz bizi. Kesmek için sabahtan geliyorsunuz artık bir zahmet gelin açın gazı madem yönetmenliğe uymuyorsunuz açmak içinde uymayın bir an önce açın gazı 24 saat içinde açılacak demeyin.

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz06 Ağustos 2020 16:11

Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Başkent Doğalgaz Logo
Başkent Doğalgaz11 Ağustos 2020 14:41

Değerli Abonemiz; İşleminiz sonuçlanmıştır . Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla BAŞKENTGAZ

Ozcan
Ozcan11 Ağustos 2020 22:09

Ne olduki işlemimiz sonuçlandı. Beni arayıp Bilgi veren olmadı

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler