22 Ağustos
#12473402

Başkent Doğalgaz Çalışan Sayaç 20 Yılı Doldu Diye Değiştirilsin!

Aksam saatlerinde gazımız kesildi, sayaçta pil son uyarısı aldık. Çağrı açtık, 24 saat içinde gelip ekiplerimiz çözer dediniz. Gelen ekip, sayacın 20 yılı dolmuş buna müdahale edemeyiz, gidip yeni sayaç alacaksınız ayrıca da yeni sayaç bedeli de ödemek durumundasınız bilgisini verdi.
Hali hazırda bedeli ödenmiş, çalışan sayacın pili değişse kullanılma devam edilse olmaz, neden? Çünkü anlaşılan sayaç firması para kazansın, çalışan sayaç çöpe atılsın (bilmiyoruz belki de yeni abonelere verilecek?), vatandaş gazsız kalsın mağdur olsun ama aynı vatandaş tekrar sayaç bedeli de ödesin, açtırmak için uğraşsın gitsin gelsin. Umarız, aynı gün içinde yeni sayacı bağlayıp, içindeki mevcut gazımızı kullanımımıza verirsiniz. Abonelerinizi çaresiz bırakarak yaptığınız zorlamalar uygulanabilir değil ve kabul edilemez. Size fırsat veren yönetimlerde dileriz ki bunun önüne bir an evvel geçerler.

Duygu Duygu 4.035 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Duygu26 Ağustos

  Evet bağlantımız yapıldı, ama ne buradan yazmamız birise yaradı ne çağrı merkezini aramamız. Çünkü 21 ağustos akşamı gazimiz kesildi, 22 ağustosta başvurduk. 26 sinda sayacımız bağlandı. 5 gün bizi mağdur ettiniz. Ayrıca. Bağlantı yapmaya gelen ekiniz, sizin gaziniz var olarak görünüyor sistemde, o yüzden aciliyetini göremiyoruz diyor. Biz neredeyse her gün aradık çağrı merkezini. Aciliyetini iletiyorum diyorsunuz. Ama iletilen de bir şey yokmuş. Boşuna aramis olduk. Kendi kendimize bekledik durduk. Siz yine yapacağınız zamanda yaptınız. Ne mağduriyetimizi anladınız. Ne çağrılarımızı dikkate aldınız.

 • Başkent Doğalgaz Temsilcisi26 Ağustos

  Değerli Müşterimiz, 100004001061 sözleşme numarası ile 22/08/2019 tarihinde ARİF S. adına “Elektronikten mekaniğe geçiş” sözleşmesi imzalaması neticesinde; 26/08/2019 tarihinde 97116001 seri numaralı elektronik sayaç, 08546244 seri numaralı mekanik sayaç ile değiştirilmiştir. Bilgilerinize sunar iyi günler dileriz. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

 • Başkent Doğalgaz Temsilcisi25 Ağustos

  Sayın Abonemiz; Talebiniz bizlere ulaşmıştır.Konu ile ilgili inceleme yapılıp tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

 • Duygu24 Ağustos

  Yardımcı olalım dediniz diye, ilgili sayaç abone no... Bilgisini verdik. Buradan herhangi bir cevap yardim alamadık. Perşembe günü, istedginiz şekilde sayacımızı yenilemek için başvuruda bulunduk. Hala gelen giden yok. Böyle sayaç değişim sureci olmaz. Madem yetişemiyorsunuz sayaç yenilemeye, ya ekiplerinizi artırın ya eski sayaçla belirli bir sure daha abonelerinize kullanım sağlayın. Eskiyi kullanamazsın diyorsunuz, yenisini getirip takmıyorsunuz. Benim ne hatalı kullanımım var, ne size borcum var. Ama hizmet alamıyorum.

 • Duygu22 Ağustos

  Abone no... 10000113 sayaç no... 97116001Ayrıca bugün kurumunuzdan ilgili işlemi yapmak için gittiğimizde 544 TL pesin ve nakit olarak sayaç bedeli talep edilmiştir. Paran yoksa 100 kisi beklediğin sıraya mi yanarsın yoksa gazsız kaldığın için ocakta ve sıcak suda yaşayacağın mağduriyete mi yanarsın. Sırada önümüzde bekleyen insanlar uzerlerinde o kadar nakit bulunmayınca yüzüğünü anahtarını rehin bırakıp para bulmaya gitti. Yoksa o sırayı bir daha beklemek zorunda. Alternatifiniz olmadığı için size muhtaç olan müşterilerinize sağladığınız hizmet kalitesi için teşekkürler.

 • Başkent Doğalgaz Temsilcisi22 Ağustos

  Sayın Abonemiz; Konu ile ilgili İletişim-Tesisat - Sayaç – Sözleşme numarasını ve detaylı bilgileri bizlerle paylaşmanız halinde tarafınıza yardımcı olunacaktır. Bilgilerinize sunarız Saygılarımızla. BAŞKENTGAZ

Ziyaretçi Yorumları