Başkent Doğalgaz Zorunlu Sayaç Değişimi!

Mehmet S. |

Doğalgaz abone numarasıyım. Sayacım karttan satın aldığım doğalgaz yüklemesini yapmadı ve yetkilileri çağırdım. Pilinin bittiğini söylediler. Başkent Doğalgaz 'a gittiğimde sayacımın pilinin değiştirilmesini talep ettim ancak pili biten herhangi bir elektronik cihaz bozulmuş demektir dediler ve dolayısıyla sayacımın da bozuk olduğunu ve mecburi olarak 450 TL'ye yeni manyetik sayaçlarından satın almamız gerektiğini söylediler. Sayacımın şu an halen çalıştığını ve evimde doğalgazı kullanmaya devam ettiğimi, sadece pili bittiği için yeni yükleme yapamadığımı ve pilinin değiştirilmesi gerektiğini söyledim ancak kabul etmediler. Bize zorla sayaç satmak istiyorlar.

Etiketler :

Fiyat Ücretlendirme Gaz Sayacı

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 23 Mart
  13:34

  Sayın Müşterimiz,
  Sayaç değişikliği için abonelik yaptırmanız halinde ilgili adrese mekanik sayaç takılacaktır. Mekanik sayaç aboneliği sonlandırıldığında ödemiş olduğunuz güvence bedeli güncellenerek, tarafınıza iade edilecektir.
  Ön ödemeli doğalgaz sayacının yeniden kullanım durumu, bakanlık incelemesi neticesinde muayene yapılıp, yapılamamasına göre belirlenecektir.
  Saygılarımızla
  BAŞKENTGAZ

 • Mehmet S.
  23 Mart
  09:56

  Mekanik sayacı elektronik sayacım tamir edilene kadar geçici olarak mı takacaksınız? Elektronik sayacım tamir edildikten sonra tekrar elektronik sayacımı takıp mekanik sayaç için ödeyeceğim 450 TL'lik abone ücretini geri alabilecek miyim? Tam anlayamadım.

 • 20 Mart
  16:10

  Sayın Müşterimiz,
  18/03/15 14:42'deki arıza kaydınıza istinaden ekiplerimiz 18/03/15 16:05'de ilgili adrese ulaşmıştır. Sayaçtaki arıza giderilememesi sebebiyle, sayaç değişikliği için ekiplerimizce Abone Merkezimize yönlendirme yapılmıştır.
  Sayaç değişikliği için abonelik yaptırmanız halinde ilgili adrese mekanik sayaç takılacak olup, elektronik sayacın tamir, bakım ve kalibrasyon işlemleri yapılacaktır. Mekanik sayaç aboneliğinde talep edilen bedel, güvence bedelidir. Abonelik sonlandırıldığında bu bedel güncellenerek, tarafınıza iade edilir.
  Saygılarımızla
  BAŞKENTGAZ