02 Eylül 2014

Başkent Doğalgaz Karta Yükleme Yapamıyorum!

Oturduğum ev annemin, kartlı sayaç ise kuzenimin üzerine kayıtlı. Ancak gaz satış noktalarında "sayaç sahibi ile evin tapusu aynı kişiler olmadığı" gerekçesiyle bana gaz satışı yapmıyorlar. Merkeze gidip sayacı üzerime almalıymışım, ancak işimin gücümün arasında gaz peşinden koşturacak durumum yok. Başkent Doğalgaz bu uygulamayı vatandaşa eziyet olsun diye ve muhtemelen para almak için yapılıyor.

İlhan 2.788 Okunma

Cevaplar

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi05 Eylül 2014

    1) Doğalgaz aboneliğinin, fiili kullanıcı siz olacağınız için, sizin tarafınızdan yapılması; tapu sahibinin doğalgaz kullanacak olan kişiye muvafakatname vermesi gerekmektedir. 2) Yeni başvuru için daha önceki abonenin gelmesine gerek yoktur. Müşterinin Şirketimize müracaatı yeterlidir. Önceki abone faturalı sayaç abonesiyse, güvence bedeli iadesi işlemi yapılır. Kartlı sayaçta güvence bedeli alınmadığı için iadesi yoktur. 3) Kart ücreti 11,00 TL'dir.

  • İlhan03 Eylül 2014

    Konuyla ilgili üç sorum daha olacak. 1) Evin tabupu ailemin üzerine ve adreste ikamet eden benim. Yani ne ev sahibiyim ne de kiracı. Yeni aboneliği ben mi yoksa tabu sahibi mi yapacak? 2) Yeni başvuru esnasında adreste ikamet etmeyen sayaç sahibinin bulunması gerekiyor mu, kendisine para iadesi yapılacak mı? 3) Kart ücreti ne kadardır?

  • Başkent Doğalgaz Temsilcisi03 Eylül 2014

    Doğalgaz Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre başka bir isme ait abonelik üzerinden yapılan kullanımlar "usulsüz" sayılmaktadır. Söz konusu adreste ikamet eden kişinin Şirketimize başvurarak doğalgaz aboneliği yaptırması gerekmektedir. Elektronik sayaç aboneliğinde kart ücreti dışında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Abonelik için ev sahibiyseniz tapu fotokopisi, kiracıysanız kira fotokopisi, abone numaranız ve kimlik fotokopinizle size en yakın abone merkezimizden abone olabilirsiniz. Saygılarımızla Başkentgaz Kurumsal İletişim

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön