Başkent Doğalgaz Elektronik Sayacım Arızalı.

Mustafa T. |

10 gün içinde sayacım 4 kere cezalı hatası verip gazı kesiyor. Sayacı tamir etmiyorlar. Değişim için kağıt verdiler. Başkent Doğalgaz 406 TL para istedi. Ben yeni abone olmuyorum sadece sayacım arızalı diyorum. Yapacak bir şey yok dediler. Daha önce elektronik sayaca verdim diyorum, o kullanıldı diyorlar. Çözüm merkezindeki! Bayana gittim ben ne yapayım diyor. 400 liste istemiyoruz ayda 33 lira 12 taksit istiyoruz dedi. Sanki bir fark var. Sayaç 2--3 günde bir arızaya geçiyor. Sayacımı tamir etmiyor Başkent Doğalgaz. Sanki ben yıllardır abone değilmişim kullanmıyormuşum gibi güvence bedeli istiyor. Sayacımın tamir edilmesini ya da elektronik bir sayaçla değişmesini istiyorum.

Etiketler :

Gaz Kesintisi Fiyat Ücretlendirme Gaz Sayacı Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mustafa T.
  06 Aralık
  10:46

  10-15 gun once telefonuma mesaj geldı .sayaçtaki kalan bakiyemi postaneden aldım.

 • Mustafa T.
  28 Ekim
  11:38

  sayaç cuma günü arızaya geçti gene. cumartesi ve pazar günü arıza için aradım sayaca bakmaya gelmediler değişecek diye.pazartesi müracaat ettim yeni sayaç için .şikayetime verilen cevapta 24 saat denmişti.orda 48 saat içinde dediler.şimdi aradım 5 iş günü içinde geliriz dediler.burda 24 saat-orda 48 saat -telefonda 5 iş günü.sayaç cuma akşam bozuldu evde 2 tane bebek var ufak. 1 haftadır ocak ve kombi çalışmadan nasıl yaşanırsa öyle yaşıyoruz.Vatandaşa verilen hizmetler keşke özelleşmese.hizmet ticarete dönüşünce vatandaşada eziyete dönüşüyor.

 • Mustafa T.
  23 Ekim
  16:35

  ordaki arkadaşlar yeni elektronik sayacın olmadığını ve gelmesinin zor oldugunu söylüyorlar.geleceği kesin degil gibi konuştular. bu sayacın tamir edin dediğimde yüzüme baktılar.kimse emanet takılacak tamir edilip şu süreçte geri takılacak demiyor.Muallakta bi durum .Orda muhatap bulamıyoruz.3-4 ayrı kişiyle görüştüm,Kış geldi sen bilirsin deyip sıyrılıyorlar.Belli süre içinde elektronik sayacımın takılacağının güvencesi verilsin bende güvence bedelini yatırıp geçici sayacı alayım.

 • 23 Ekim
  14:43

  Sayın Müşterimiz,
  Adresinize bırakılan servis formu ile Şirketimize başvurmanız halinde geçici olarak mekanik abonelik yapılacak ve 24 saat içerinde sayaç değişikliğiniz gerçekleştirilecektir.
  Sökülen elektronik sayaç tamir ve kalibrasyon sürecine girecek ilgili işlemleri yapıldıktan sonra tekrar geri takılacaktır.
  Bu süre içerisinde Müşterimizin gaz kullanabilmesi ve kullandığı gazın faturasını ödeyebilmesi için geçici mekanik abonelik yapılacak ve güvence bedeli faturalara taksitle yansıtılacaktır.
  Elektronik sayaç geri takıldığında alınan güvence bedeli geri iade edilecektir.
  Saygılarımızla
  BAŞKENTGAZ