Başkent Doğalgaz Eksi Kredi!

Ebru Ö. |

05.07.2014 tarihinde gelen görevli sayaç kontrolünde 2407.00 TL eksi bakiye de olduğumuzu ve sayacın değiştirilmesi için servis çağırmamızı söyledi. 9 yıldır kullandığımız sayaçta ilk kez eksi kredi gibi bir durumla karşılaştık. 444'lü numarayı aradığımda servis yönlendirmesi yaptılar.

Gelen görevli form doldurup pazartesi günü merkeze gidip sayaç değişim ve sayaç kontrolünün yapılması gerektiğini söyledi ve hiçbir bilgi vermeden gazı kesmişler. Cumartesi günü gelip gazı kesiyorlar ve ulaşabileceğimiz ödeme yapabileceğimiz hiçbir yer yok.

Ayrı bir muamma da gaz bitince sayaçtaki bozukluktan dolayı gaz akışı devam ediyormuş. Madem sayaç bozuk kontrolünden siz sorumlusunuz. Çok kötü bir işleyiş...

Etiketler :

Fatura ve Ödemeler Gaz Sayacı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 08 Temmuz
  18:04

  Kartlı sayaçlarda, yüklenen gaz bitince, geçişi kesen sistem zaman zaman arızalanıp, gaz geçişi devam edebilmektedir. Bu durumda, satın alınan gaz ile tüketilen gaz arasında fark oluşur ve "eksi tüketim" olarak adlandırılır. Müşterimizin kullandığı sayaçta da 4 Temmuz 2014 Cuma günü yapılan kontrolde, eksi 2.405,221 m3'lük kullanım olduğu görülmüştür. Sistemde yapılan incelemede de müşterimizin .toplam aldığı gaz miktarının 32.332,283 m3, kullandığı gaz miktarının ise 37,737.507 m3 olduğu tespit edilmiştir. Dolayısıyla aradaki fark,
  arıza nedeniyle müşterimiz tarafından bedeli ödenmeden kullanılmış gaz miktarıdır. Sayacın ekse tüketime geçtiği dönem de Ocak 2014 ve 791 m3 olarak görünmektedir. Müşterimizin adresine başka bir sayaç takılacaktır. Değişim için gereken işlem başlatılmıştır. Müşterimizin, Toros Sok. No:20 Sıhhıye adresinde bulunan Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü'ne gelmesi ve eksi tüketimiyle ilgili ödeme yapması gerekmektedir.
  Saygılarımızla
  Başkentgaz Kurumsal İletişim