18 Nisan 2013

Başarı Kendi Yaptıkları İşlemi Kabul Etmiyor!

Ekim ayında ilk gelen Samsung S3lerden bir tane Başarı garantisi ile aldık. Aralık ayında donma problemiyle Bahariye'deki başarı teknik servisine cihazı götürdük ve anakartın değişmesi gerektiğini söylediler ve garanti kapsamında değiştirdiler.

Nisan ayında tekrar aynı ve benzer problemlerle servise telefonu götürdük ve bize telefonu başka bir telefoncunun rootladığını ve garantiden çıktığını, anakartın değişmesi gerektiğini tekrardan söylediler.

Kesinlikle böyle bir şey olmadığını, garantide olan bir telefonu niye garanti dışına çıkarmak isteyeceğimi sordum, o zaman siz rootladınız diye suçu bana atıyor. istediğinizi yapın gibi etik dışı bir karşılık verdiler. Bu mu Başarı garantisi?

Özge 185 Okunma

Cevaplar

  • Özge25 Nisan 2013

    Başarı yetkililerine gönderdiğim yazı; Samsung marka i9300 model *** IMEI no’lu telefonumun altta belirttiğim şikayet üzerine Samsung servisine yönlendirdim. Servis sonucu bugün bana ulaştı ve cihazımın sadece yazılımının güncellendiğini, cihazın rootlanmadığını ve her koşulda rootlu cihazlara kendilerinin de garanti kapsamında bakmadıklarını belirttiler. Dolayısıyla aklımdaki soru? Halihazırda Türkiye’den alınan ithalatçı garantili cep telefonlarına da Samsung servisi hizmet veriyor iken, ben neden telefonumu tamir etmekten aciz bir servisi olan Başarı garantisini almak için daha fazla para ödeyeyim ki? Kaldı ki bilmeyerek ilk olarak Aralık ayında Başarı Kadıköy servisine telefonumu götürmüş ve bana sıfır alınmış cep telefonunun 3 ay sonra anakartının değişmesi gerektiğini söyleyip değiştirmişlerdi. Demek ki bu servis her yapamadığı telefonun ana kartını değiştiriyor, tekrar yapamayınca da çirkin bir şekilde başka telefoncuda rootlanmış gibi aslı olmayan bir iftira atıyor. Ben 6 ay önce üzerine fazla para vererek Başarı grantili aldığım telefonu hangi akla hizmetle başka telefoncuya götüreceğim ki? Kim bilir ilk seferinde de anakartının değişmesine belki gerek yoktu. Kurumsal olmaktan çok uzak bir anlayışa sahip bu servisinizin yapabildiği tek şey istediğiniz yere şikayet edin demekten öteye gidememiştir. Bence buradaki en önceli hata, sizin kurumsal kimliğinizi tepe yöneticileriniz değil, müşteriyle birebir muhatap olan bu kişilerin temsil ettiğini görememenizdir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön