sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Barçın Spor'da Kusurlu Ayakkabının Değiştirilmemesi

Ali Ali04 Haziran 20:14

İstinyePark AVM’de Nike’ın kendi mağazasından aldığımı sandığım ve dolayısıyla Nike güvencesi var diye tahmin ettiğim bir yürüyüş ve spor ayakkabısını satın aldım. Ürünü mağazada denedim ve yürüyüş için uygun olup olmadığını sordum. Uygun olduğu söylendi ama yürüyüş bandında deneme yaptırılmadı. Ürünü alıp iki defa kullandıktan sonra sol ayağımın içinde çok büyük bir su toplaması oluştu ve sol ayağımın üzerine basamadım. Spor ayakkabısının sadece yürüyüş sonrası ayağımı getirdiği bu hali İstinyePark Nike mağazasına giderek çektiğim fotoğraflarla birlikte gösterdim. İnceleme formu oluşturdular ve 21 iş günü içerisinde cevap verileceği söylendi. Geç gelen bildirimde ise üründe üretim ve malzeme hatası olmadığı yazıyordu. Ürünü tekrar kullanmama rağmen yine aynı sıkıntıyla karşılaştım. Ayağımda bir problem olup olmadığını öğrenmek için ortopedi doktoruna bile gittim ve ayağımda bir sorun olmadığı bilgisini aldım. Nu itirazımdan hiçbir sonuç alamamıştım. Şimdi ise ayakkabı ayağıma vurduğu için çok az kullanmama rağmen sol tekinin hava tabanı patladı. Ürünü hem çok az hem çok dikkatli kullanmama rağmen bu yaşandı. Bu şikayetim için İstinyePark AVM’de Nike’ın taşeron firması olduğunu sonradan anladığım Barçın isimli mağazaya durumu ilettim ve ayakkabıyı inceleyip hiçbir sorun olmadığını belirttiler. Şikayetlerim: 1. İade veyahut değişim talebim yerine getirilmedi. 2. Ürünü Nike firmasının kendi mağazasından aldığımı sanırken Barçın isminde, kendilerinden kesinlikle alışveriş yapmayacağım bir taşeron firma ile karşılaştım. Dolayısıyla Nike kalitesi ararken bir taşeronla karşılaştım. 3. Mağazanın girişinde veyahut herhangi bir yerinde bu mağazanın Nike taşeronu veya sadece Nike markası satan bir Barçın olduğunu gösterir hiçbir bilgilendirme görmedim ve yoktu. 4. Ürün incelemesi de Nike firmasının kalitesi ve müşteri memnuniyeti odaklı olması yerine barcının kendi sübjektif değerlendirmesiyle baş başa bırakıldım. 5. Ürünü kullanamıyorum ve her şekilde ayağıma verdiği zararı ispat etmeye hazırım. 6. Ürünü kullanma amacımı söylememe rağmen yürüyüş bandında denenmeden tarafıma satıldı. Bunun satıcının bir hizmeti ve dolayısıyla hatası olduğunu araştırmalarım sonrası öğrenmiş bulunmaklayım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Ali 11 Haziran 23:13

Fatura beraberinde, fatura tarihinden sonraki 12 ay içerisinde ürününüz ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, ürününüz üretici firmaya gönderilir, ve gerekli inceleme sürecinden geçer. Bu ifade tamamıyla gerçek dışı. Zira ürünü mağazaya getirdiğimde tezgahtarın ilk baktığı şey fatura tarihiydi. Neden diye sorduğumda tüketicinin 24 aylık bir süre hakkı olduğunu ve geçip geçmediğini kontrol ettiğini belirtti. Dolayısıyla Barçın’ın bu ifadesi en basit olarak bundan sonra kendilerinden alışveriş yapacak kişileri aldatmaktan başka bir şey değildir. Bu Barçın'dan uzak durulması benim tek tavsiyem olacak. Benim bunlara verdiğim para beni belki etkilemez ama başkalarının da hakkına girecekler. Ben Hukuki olarak hakkımı aramaya devam ediyorum. Ve süreç işlemektedir.

Barçın Spor Logo Barçın Spor 09 Haziran 15:06

Değerli Müşterimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz bu olumsuz deneyim için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Firmamızdan satın almış olduğunuz ürünlerde bir arıza oluşması durumunda, üretici markanın sizlere tanıdığı bazı haklar bulunmaktadır. Fatura beraberinde, fatura tarihinden sonraki 12 ay içerisinde ürününüz ile ilgili bir sorun yaşadığınızda, ürününüz üretici firmaya gönderilir, ve gerekli inceleme sürecinden geçer. Yapılan araştırmalar sonucunda eğer bir üretim hatası olduğuna karar verilirse, fatura tutarınız kadar alışveriş hakkı kazanırsınız. Ancak kullanıcı hatası olduğuna karar verilirse aynı ürününüz size geri gönderilir. Arızalı ürün inceleme süreci bu şekilde üretici marka inisiyatifinde işlemektedir. Konu hakkındaki bildirimleriniz ilgili ekiplerimize yönlendirilmiş olup, bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler