18 Ağustos 2018
#10799289

Barçın Spor Etiket Fiyatını Uygulamıyor!

Barçın Spor İzmir'in tanınmış spor mağazalarından birisi, ancak durum onu gösteriyor ki 10 liraya muhtaçlar. Bugün başımızdan geçen olayı kısaca anlatmak istiyorum. Konak'taki mağazasına gidip Lumberjack marka bir ayakkabı beğendik.


Ürünün etiket fiyatı (kutu üzerinde yazan fiyat) peşin 139,90, taksitli 149,90. Biz de ürünü alıp kasaya ödeme için gittik ve nakit ödeme yaptık. 149,90 aldılar.


Sebebini sorduğumda ise, etiket fiyatının kendilerine ait olmadığını Lumberjack firmasının kendi fiyatı olduğunu, Barçın olarak satış fiyatının ise 149,90 olduğunu belirttiler.
Etiket fiyatı üzerinden satış yapmaları gerektiğini belirttim, kasa fiyatı üzerinden işlem yapabileceklerini belirttiler.


Mağaza yetkilisiyle görüşmek istedim, s**Bey'in zemin katta olduğunu söylediler, o da izinliymiş. Yerine T**Bey bakıyormuş. Durumu kendisine izah ettim, ürünün bulunduğu bölümdeki görevliyle konuşup durumu teyit etti. Kasadaki görevli ile aynı açıklamayı yaptı.


Normal koşullarda, etiket fiyatı üzerinden satış yapıldığında firma özrünü diler ve gerekli olan düzeltmeyi yapar. Dediğim gibi, normal koşullarda. Yetkili arkadaşlar haklı oldukları konusunda ısrarcıydılar.


Haklılar ama işin ilginci, tayfur Bey, ilgili reyonu tekrar aradı ve "etiketleri kaldırın müşteriyle benzer bir sorun yaşamayalım" yönünde konuştu. Madem işleminiz doğru, neden böyle bir düzeltme yapıyorsunuz?


Ürünü iade edin dediler (37 numara erkek ayakkabı geçiş numarası olduğundan pek bulunmuyor, iade etmek istemedim). Sorun düzelene kadar mağazayı terk etmeyeceğimi söyledim, ortam bayağı gerildi. Oturduk bekledik. Görevliler daha sonra kendi aralarında 10 lira toplamışlar, bu sizin dediler. Dilencilik yapmadığımı, işlemlerinin hatalı olduğunu ve verecekleri 10 liranın kendilerinden değil kasadan çıkması gerektiğini belirttim.


Baktım ki durum düzelecek gibi değil, parayı da almadan çıktım.
Yanımda oğlum vardı, haklı iken hakkını sonuna kadar araması konusunda iyi bir ders olduğunu düşünüyorum.


Mesele 10 lira meselesi değil, ne ben 10 lira ile Fakir olurum, ne de Barçın Spor 10 lira ile zengin. Ancak, vatandaşı da kandırmak olmaz.

Öncel Öncel 1.604 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları