20 Ekim 2016 #6727390

Banyomarka.com Kale Babel Klozet Kapağı Hasarlı Ve Görselde Ki Gibi Değil

17.10.2016 tarihinde Banyomarka.com adlı internet sitesinden satın aldığım kale babel yavaş kapanan klozet kapağının paketini açtığımda hem hasarlı olduğunu, hem de görseldeki gibi olmadığını görerek firma ile irtibata geçtim. Ürüne kargo tarafından hasar verilebileceğini, kargoya gidip tutanak tutmam gerektiğini belirttiler. Kargo ile yaptığım görüşmede üründe akma, sızıntı, koku vb. Etkenler olmadığında tutanak tutulmayacağını, teslim alırken imzaladığım forma ürünü sadece teslim aldığıma dair imza attığımı, hasarla alakalı bir ibare olmadığını belirttiler.


Ürünün görseldeki ile aynı olmaması hakkındaki şikayetime firma, bu modelin sadece gönderdikleri şekilde olduğunu beyan ettiler. Fakat yaşadığım yerdeki Kale bayiinde teşhirde görseldekinin aynısının olduğunu teyit ettim. Ürünün teslim alınıp paramın iadesini istiyorum.

Ekrem 879 Okunma

Cevaplar

  • Ekrem25 Ekim 2016

    Konu ile alakalı Tüketici Hakem Heyetine gerekli evraklar ibraz edilerek başvuru yapılmıştır.

  • Banyomarka.com Temsilcisi24 Ekim 2016

    Müşterimizin 17.10.2016 (15:30) tarihinde sipariş ettiği 7011072900 kodlu Kale Babel Yavaş Kapanan Klozet Kapağı (müşterimizin paylaştığı görsellerde de görüleceği üzere) gerekli ve özenli bir paketleme yapılarak 18.10.2016 tarihinde Aras Kargo ile gönderilmiş ve 19.10.2016 tarihinde saat 9:00 itibariyle müşterimiz tarafından teslim alınmıştır. Sitemizde satış hattında bulunan tüm ürünler kargo ve nakliye firmaları tarafından taşıma esnasında oluşabilecek hasarlara karşı sigortalı olarak taşınmaktadır. Sigortalı taşıma ve teslimat bilgisi her ürünün kendi sayfasında, sipariş sayfamızda, satış sözleşmelerimizde belirtilmektedir. Buralarda belirtilmesine rağmen gözden kaçma dikkat edilmeme ihtimaline karşı, sipariş onay mailinde ve sevk bilgilendirme mailinde de ayrıca belirtilmek üzere toplam 5 defa her müşterimize bilgilendirme yapılmaktadır. Burada müşterimizin yapması gereken tek şey ürünü teslim alırken açarak kontrol edilmesi ve hasarlı ürünün teslim alınmamasıdır. Hasarlı olduğu için teslim alınmayan her ürünün yerine acil olarak yeni ürün gönderimi yapılmaktadır. Müşterimize tüm bu bilgilendirmeler yapılmasına, ürün özenli bir şekilde paketlenip zamanında gönderilmesine rağmen, tüm bu uyarılar dikkate alınmayarak kargo tutanağındaki "gönderiyi eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldım" ibaresinin üzeri imzalanarak teslim alınmış, kargo görevlileri tarafından hasar verilmiş olan ürün bir klozet kapağı iken yani akması kokması ve sızıntı yapması mümkün olmayan bir ürün iken "üründe akma, kokma ve sızıntı olmadığı için" teslim aldım şekilde bir açıklama getirerek ürüne hasar veren kargo görevlilerini koruyan ve tüm suçlamaları şirketimize yöneltici bir tavır takınması manidardır. Kargo görevlileri tarafından hasarlı teslimat yapıldığına dair belge tarafımıza ulaştığı takdirde iade işlemleri başlatılacaktır. Ürün görselleri ve ürün kodu üreticinin ilgili sayfalarından ve sitemizde aynı şekilde yer almaktadır. Üreticinin sitesinde ürüne ait görsel ve detaylar: http://www.kale.com.tr/tr/urun/Kale_Banyo/Tamamlayicilar/Tamamlayici_urunler/Babel_Smart_Kapak7011072900 Banyomarka.com’a göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön