03 Ağustos 2013

Banvit Tatsız Ve Aşırı Yağlı!

Son zamanlarda Banvit ürünlerinde(tavuk) tat bulamıyorum. Ayrıca son aldığım tavuk aşırı yağlı idi. Etrafımdakiler de benimle aynı kanıda. Eskiden Banvit ürünlerini hem güvenilir hem de lezzetli bulurdum. En son yediğim tavuktan sonra artık soframda tavuğa yer vermeyi düşünmüyorum. Umarım Banvit ve diğer tavuk üreticileri, üretme yöntemleri üzerine düşünme gereği duyarlar.

Vildan 250 Okunma

Cevaplar

  • Banvit Temsilcisi14 Ağustos 2013

    Sayın Yetkili, Tüketicimizle yapmış olduğumuz görüşmede; tüketicimizin canlı üretim aşamasında büyüme süreci ile ilgili olarak da aklına takılan noktalar olduğu için öncelikle kendisine bu konuda bilgilendirme yapılmıştır. Hormon kullanımının yasak olduğu, antibiyotik ilaç kullanımının ise Resmi Veteriner hekim reçetesi ve kontrolünde sadece hastalık durumunda tedavi etme amaçlı kullanıldığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kalıntı İzleme Programı çerçevesinde sürekli takip ettiği belirtilmiştir. Piliçlerin kısa sürede büyümesinin sebebi etlik piliç ırkının, kilo almaya müsait bir ırk olması ve çiftliklerde en uygun şartların sağlanması, yem, su, havalandırma ve iyi bakım sayesinde piliçler daha çabuk büyümekte ve kilo almaktadır. Tüketicimizin almış olduğu ürünü birebir görme ve inceleme şansımız olmadığı için net bir açıklama yapma şansımız olamadı. Ürün şikayetlerinde ürün ve etiket bilgisi olduğunda bizzat tüketicimizin evinden ürünü alıyor, inceliyor ve mutlaka inceleme sonuçları hakkında da tüketicilerimize geri dönüş yapıyoruz. Üretim sürecimizde pilicin yağlılığını arttırıcı yada etin tadını etkileyecek herhangi bir değişikliğe gidilmemesine rağmen; Kalite Güvence Departmanımızın tüketicimizin bildirimi sonrasında yağlılık oralarını takibe aldığını bildirmek isteriz. Saygılarımızla, BANVİT A.Ş.

  • Vildan 07 Ağustos 2013

    Şikayet sonrasında dönüş yapıldı. Ürünlerin sağlıklı olduğu izah edilerek vurgulandı. Melezleme ile farklı cinsler elde edildiği söylendi. Tüm bu anlatılanlar benim için tatsız ve aşırı yağlı olduğu gerçeğini değiştirmedi.

  • Banvit Temsilcisi05 Ağustos 2013

    Sayın Yetkili, Tüketicimiz ile irtibata geçilerek; üretim sürecimiz hakkında detay bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, BANVİT A.Ş. Tüketici Hattı 0 800 297 9494 [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön