31 Temmuz 2013

Bank Asya Yıllık Kart Aidatı İstiyor!

Sıfır araç almak için Bank Asya'dan kredi çektim. Daha sonra bana kredi kartı teklifinde bulundular. Israrla hayır dedim ama onlar da ısrarla "Bizde kredi kartı aidatı yok. Ha almışsınız ha almamışsınız kullandığınız kadar ücret ödersiniz, ekstra olarak kesinlikle hiçbir aidat falan yok" dediler. Diğer bankalarla aralarındaki en büyük farkın bu olduğunu anlatabilmek için bu cümleyi defalarca tekrarladılar.


Bende kabul ettim ve daha 2. ekstremde 30 TL yıllık kart aidatı parası istediler. Telefon açtığımda ise her ay 500 TL harcama yaparsam 30 TL'yi almayacaklarını söylediler. Eğer mağduriyetim giderilmezse borcumu başka bankaya yapılandırıp Bank Asya'daki hesaplarımı da kapatmayı düşünüyorum.

Fatih 48 Okunma

Cevaplar

  • Fatih31 Temmuz 2013

    Bankanın bana göndermiş olduğu maili buraya kopyalıyorum,sorunumun çözülmediğini herkes görsün... Sayın GÜNAYDIN, Bankamız ürün ve hizmet ücret tarifesi, bankaların işlem maliyetleri de dikkate alınarak her yıl güncellenmektedir. Bankalar bankacılık ürün ve hizmet ücret tarifesini resmi mercilere bildirmek ve bu tarifeleri şubelerde bulundurmak zorundadır. Bankamız tarafından kredi kartı yıllık aidatı sadece plastik kart bedeli için alınmamakta olup kredi kartı kullanımının sonucu olarak verilen hizmetlerin sürdürülebilmesi ve kaliteli hizmet sunabilmek için kurulmuş sistemin üyelik bedeli olarak alınmaktadır. Kart çıkaran kuruluşların kart hamillerinden yıllık ücret alabilecekleri hususu 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nda yer almakta olup bankamızın web sayfasındaki Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümünde de müşterilerimize duyurulmaktadır. Bankamız ile aranızda imzalanmış olan Bankacılık Hizmetleri ve Kredi Kartı Sözleşmesi'nin Kâr Payı, Ücret ve Vergiler İle Diğer Fer'ileri başlıklı maddesinde de kart ücreti alınacağı bilgisi yer almaktadır. Haziran ayı kredi kartı ekstrelerinde kart ücreti alınacağına dair bilgilendirme yer almakta olup Bankamız 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren kredi kartlarından yıllık kart ücreti almaya başlamıştır. Kredi kartı ücretinin iadesi ile ilgili talebinize şu aşamada olumlu yanıt verilememektedir. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Asya Katılım Bankası A.Ş.

  • Bank Asya Temsilcisi31 Temmuz 2013

    Sayın GÜNAYDIN Şikayeti Hakkında, Müşterimizin talebi detaylı olarak incelenerek konu hakkında müşterimize e-mail yolu ile cevap verilmiştir. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön