21 Ocak 2014 #2247518

Bank Asya Otomatik Ödemeye Rağmen Faturayı Ödemiyor

Elazığ su faturamı Bank Asya otomatik ödeme talimatı verdim ama Bank Asya 4 aydır otomatik ödeme talimatı verdiğim halde su faturamı ödememiş. Tesadüfen eve gelen faturalara bakmasam iyiden iyiye faturanın meblağı yükselecek. Bank Asya müşteri hizmetlerini aradığımda belediyenin sisteme girmediği şeklinde açıklama yaptılar ve direkt belediyeye gittim.


Belediye yetkilisi bütün faturaların sisteme girildiğini ve fatura numaralarına kadar bana verdi.. Benim yanımda Bank Asya genel merkezine mail attı. Ben tekrar Bank Asya müşteri hizmetlerini aradığımda bizden kaynaklanan birşey yok deyip sorunu kapatmaya çalıştılar. Bank Asya'dan hiç beklemediğim bir tutum. Benim mağduriyetim ne olacak şimdi?

Fatih 103 Okunma

Cevaplar

  • Fatih18 Şubat 2014

    Bankasyadan bana gelen cevap :( Talebiniz ilgili birim yetkililerimiz tarafından incelenmiştir. Yapılan kontroller de Su İdaresi ile iletişime geçildiğinde Kasım ayı son ödeme tarihiniz 24.11.2013 , Aralık ayı son ödeme tarihinizin 29.12.2013 olduğu bildirilmiştir. Ancak Bankamız son ödeme tarihleri haftasonuna denk gelen faturaları ödememektedir. Su İdaresi'nin, faturalarının son ödeme tarihi hafta sonuna gelenleri bir sonraki ilk iş gününe devretmemesi nedeniyle faturalarınızın ödenmediği tespit edilmiştir. Böyle bir açıklama olabilirmi ? Ben sana otomatik ödeme talimatını neden verdim? Ödeme işlerini takip edesin diye.. Tam 3 ay su faturası yatmamış hiçmi dikkatini çekmedi? Benden komisyon alırken takip etmemezlik yapmıyorsun ?Bana müşteri hizmetlerine neden takip etmiyorsunuz dediğimde bana tatilde olabilirsiniz biz nerden bilelim şeklinde bir ifade kullanılmıştı.. Ben hiç su kullanmasam bile atık su bedeli olarak belirli meblağ alınıyor buna ne diyeceksiniz? Olmadı bu Bankasya :(

  • Fatih21 Ocak 2014

    Bu gün bankasyadan beni aradılar ve yine aynı cevapla yani elazığ su idaresi faturları sisteme girmediği için ödenmediğini söylediler.Bende elazığ su idaresine gittiğimi ve görevlinin sisteme girerek faturaların sisteme girildiğini ve hatta fatura numaralarını dahi bana gösterdiğini, ve benim yanımda otomatik ödeme talimatları ile ilgili bankasya departmanına hem mail attığını hemde benim yanımda aradığını ve bankasya ilgili departmanının konuyu araştırdıklarını söylediğini beyan ettim..Ben bunları söyleyince beni arayan bankasya müşteri temsilcisi konuyu tekrardan araştırıp bana geri döneceğini söyledi..Kısacası beklemedeyim..Bakalım mağduriyetim ne kadar sürecek?

  • Bank Asya Temsilcisi21 Ocak 2014

    Sayın B. Şikayeti Hakkında, Müşterimizin maili tarafımızca incelemeye alınmıştır. Gerekli araştırmalar tamamlandığında müşterimize konu hakkında bilgi dönüşü tarafımızca yapılacaktır. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön