23 Ocak 2014 #2251963

Bank Asya Konut Sigortasını İsteğim Dışında Yeniliyor

Şubat 2013'te Bank Asya Kayseri şubesinden konut kredisi kullandım. Cep telefonuma yaşam ve eşya sigortamın Şubat ayında yenileneceği mesajı geldi. Yeni çıkarılan tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 38.maddesi sigortaların zorunlu olmadığını, yine ilgili kanunun 4077. maddesi bankaların bir ürün veya hizmet satmak için tüketiciye başka bir ürününü kullanmayı şart koşamayacağını belirtmiş.


Hemen bankayı aradım. Bana ilk söyledikleri şey sigortaları yaptırmanın zorunlu olduğuydu. Sonra yukarıdaki durumu izah ettim tüketici hakem heyetine başvuracağımı söyledim. Telefondaki muhatabım ise gereken yere başvurabilirsiniz dedi. Kanun açık, neden bizi uğraştırıyorsunuz? Poliçemi iptal ediniz.

Ramazan 158 Okunma

Cevaplar

  • Ramazan01 Şubat 2014

    Birkaç gün önce bana poliçemin iptal edildiği mesajı geldi. Meğerse iptal ettikleri kredi kullanırken fazladan yaptıkları eşya sigortasıymış. Dün şubelerine gidince öğrendim. Dask zorunlu olduğu için yenilettim. Bir de konut(yangın) sigortası çıkardılar karşıma. Hâlâ zorunlu, yaptırmanız gerekiyor diyorlar. Sözleşmemin bir örneğini aldım. Ön sayfaya yazmışlar dask dışında zorunlu olan bir sigorta yok diye. Üstelik başka sigorta yapılması için ruhsat verdiğim bir imzam da yok. Tamamen hukuksuz bir işlem yapıyorsunuz. KONUT SİGORTA POLİÇEMİ İPTAL EDİNİZ. Uğraşmak istemiyordum ama tüketici hakem heyetine gidip hayat sigortasını, masrafları ve geçen seneki konut sigortası ücretini de alacağım. Beni uyandırdığınız için teşekkürler.

  • Ramazan26 Ocak 2014

    5(beş) günde tek verilen cevap yukarıdaki anlamsız ve klişe olan mesaj. Bazı İslâmî hassasiyetlerim sebebiyle BANKASYA'yı tercih etmiştim. Ama diğerlerinden farksız oluşu üzücü. Hukuksuzluk diz boyu. Her şey ortada iken vatandaştan gereksiz tahsilatlar peşindeler. Vatandaş şu ortamda borcunu nasıl ödüyor, eli dar mı soran yok. Sürekli yeni yeni masraflar. Üstelik başka bankalarla ilgili şikayetlerime 1-2 gün içinde dönülmüştü. BANKASYA bu noktada sınıfta kaldı. Yazık!

  • Bank Asya Temsilcisi23 Ocak 2014

    Sayın Ç. Şikayeti Hakkında, Müşterimizin maili tarafımızca incelemeye alınmıştır. Gerekli araştırmalar tamamlandığında müşterimize konu hakkında bilgi dönüşü tarafımızca yapılacaktır. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön