16 Ağustos 2013

Bank Asya Kart Ücreti Konusunda Yanılttı!

Yıllık kart ücreti almayacağınızı 2 ay önce çıkarttığım ek kartta yenilemenize rağmen bu ay her iki kartımdan da yıllık ücret kesildiğini gördüm. Şayet iade etmez iseniz kartlarımı iptal ettireceğim gibi tüketici hakları hakem heyetine müracaat edeceğim. (15 TL - 30 TL önemli değil, miktar az olsa da önemli olan haksızlık ile mücadele.)

Not; Müşterimizin maili tarafımızca incelemeye alınmıştır. Gerekli araştırmalar tamamlandığında müşterimize konu hakkında bilgi dönüşü tarafımızca yapılacaktır şeklinde cevap verecekseniz lütfen cevap vermeyin. Çözüm üretiyorsanız paylaşın veya gerekçenizi belirtin.Bank Asya'nın dikkatine...

Tolga 42 Okunma

Cevaplar

  • Tolga24 Ağustos 2013

    Verilen cevabı aşağıya kopyaladım. iade için şartları 1700 tl aylık ödeme taahhüdü veya 2 adet otomatik ödeme talimatı. her talimatı ödedikçe yüzde alıyorlar. paksit kampanyasına üyelik. 50 tl ve üzeri alışverişi takside böleceklermiş ve yüzde bilmem kaç tl ücret alacaklarmış. konuyu yargıya taşıma kararı aldım. sonucu yine buradan paylaşacağım. kredi kartımı en kısa sürede iptal ettireceğim.(not: kredi kartınızda taksitleriniz olsa da iptal ettirebilirsiniz taksitler etkilenmez. ücret alınamaz.) Bankamız ürün ve hizmet ücret tarifesi, bankaların işlem maliyetleri de dikkate alınarak her yıl güncellenmektedir. Bankalar bankacılık ürün ve hizmet ücret tarifesini resmi mercilere bildirmek ve bu tarifeleri şubelerde bulundurmak zorundadır. Bankamız tarafından kredi kartı yıllık aidatı sadece plastik kart bedeli için alınmamakta olup kredi kartı kullanımının sonucu olarak verilen hizmetlerin sürdürülebilmesi ve kaliteli hizmet sunabilmek için kurulmuş sistemin üyelik bedeli olarak alınmaktadır. Kart çıkaran kuruluşların kart hamillerinden yıllık ücret alabilecekleri hususu 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nda yer almakta olup bankamızın web sayfasındaki Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümünde de müşterilerimize duyurulmaktadır. Bankamız ile aranızda imzalanmış olan Bankacılık Hizmetleri ve Kredi Kartı Sözleşmesi'nin Kâr Payı, Ücret ve Vergiler İle Diğer Fer'ileri başlıklı maddesinde de kart ücreti alınacağı bilgisi yer almaktadır. Haziran ayı kredi kartı ekstrelerinde kart ücreti alınacağına dair bilgilendirme yer almakta olup Bankamız 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren kredi kartlarından yıllık kart ücreti almaya başlamıştır. Kredi Kartı yıllık ücretinizin iadesi ile ilgili Kredi Kartınızdan 2 adet fatura otomatik ödeme talimatı verebilir, harcama taahhüt ve paksit kampanyasına katılabilir,kart kapatmama sözü verebilirsiniz. Kampanyaya katılımızın sağlanabilmesi için 0850 222 4 888 Alo Asya hattımızı arayarak kampanya kapsamına dahil edilmeniz gerekmektedir. Kredi kartı ücretinin iadesi ile ilgili talebinize şu aşamada olumlu yanıt verilememektedir. Şikayetiniz ile ilgili olarak Türkiye Katılım Bankaları Birliği nezdinde oluşturulmuş olan Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine, Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetinin Oluşumu, Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde işbu yazımız tarihini izleyen altmış gün içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Söz konusu Tebliğ metnine ve Heyete ilişkin bilgilere Bankamız ve adıgeçen Birliğin internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Asya Katılım Bankası A.Ş.

  • Tolga16 Ağustos 2013

    verilen cevabı aşağıya kopyaladım.. hala iade etmiş durumda değiller. gelişmeleri buraya yazacağım. cevapları; Kredi kartı üyelik ücreti ile ilgili talebiniz değerlendirmeye alınmış olup, sonuçlandığında tarafınıza sms ile bilgi verilecektir. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Asya Katılım Bankası A.Ş.

  • Bank Asya Temsilcisi16 Ağustos 2013

    Sayın YAVUZ Şikayeti Hakkında, Müşterimizin talebi detaylı olarak incelenerek konu hakkında müşterimize e-mail yolu ile cevap verilmiştir. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön