23 Eylül 2013 #2025809

Bank Asya Aidat Yok Diye Yanılttı!

Bank Asya kredi kartlarından daha önce yıllık kullanım ücretti almadığıyla reklam yapan bir bankaydı. Bende kartlarını bu yüzden tercih ediyordum. Ancak haziran ayından beri değişime! uğradı ve ücret almaya başladı. Bu ekstreme 30 TL ücret yansıtılmıştır. Bankaya çeşitli kanallardan yaptığım itirazlarım sonuçsuz kalmıştır. Banka ancak bir kampanyaya katılırsam iade yapmaktadır.


Ben ne kampanyaya katılmak , nede artık bu bankanın kredi kartını kullanmak istemiyorum. Ancak banka ücreti ödemeden ne kartımı iptal ediyor , nede iade ediyor. Üstelik THK'na aykırı olmasına rağmen cebren bende bu ücreti tahsil ederek kartımı iptal etmemi istiyor. Mağduriyetimi gidermek için THH'ne başvuracağım.

Nuray 120 Okunma

Cevaplar

 • Nuray26 Eylül 2013

  BANK ASYA HERHANGİ BİR ÇÖZÜM ÜRETMEDİĞİ İÇİN ŞİKAYET TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURDUĞUM İÇİN ORADA DEVAM ETMEKTEDİR.

 • Nuray25 Eylül 2013

  Sayın Bank Asya iadem yapılmadığı için Tüketici Hakem Heyetine Başvurumu yaptım.

 • Nuray24 Eylül 2013

  Sayın Bank Asya Daha önceki şikayetlerimde belirttiğim gibi ben zoraki bir kampanayaya katılmak istemiyorum.Şimdi mutlu müşteri hattınızdan aradılar bana yine aynı şeyi söylüyorlar.Kampanyaya katılmazsam bana iade yapılmayacağını söylüyorlar.Beni zorla kampanyaya dahil etmek istiyorlar.Ben kampanyaya katılmak istemiyorum sadece ücret iadesi ile kartımı iptal ettirmek istiyorum.Tüketici hakem heyeti dilekçemi hazırladım.Yarın inşAllah teslim edeceğim.Bütün alternatif kanalları denedim size ulaşıp iademin yapılması için.Ancak siz ısrarla bana sadece kampanyaya katılmak zorunda olduğumu başka türlü iade yapılamayacağını söylüyorsunuz.Cebren yapılmaz ki bu.

 • Nuray24 Eylül 2013

  Bank Asyadan ben kredi kartı alıp kullanmaya başladığım da kredi kartı ücreti almayan bir bankaydı o yüzden sözleşme imzalamış bile olsam bunu benimle müzakere etmemiş olur.Üstelik ben daha hiç bir bankanın müşterisi ile anlaşma müzakere edipde müşterinini istemediği kısımlarını çıkarttığını görmedim.Satandart bir sözleşme verirler e imzalamak zorunda bırakırlar.

 • Nuray23 Eylül 2013

  Sayın TIRTAR, Bankamız ürün ve hizmet ücret tarifesi, bankaların işlem maliyetleri de dikkate alınarak her yıl güncellenmektedir. Bankalar bankacılık ürün ve hizmet ücret tarifesini resmi mercilere bildirmek ve bu tarifeleri şubelerde bulundurmak zorundadır. Bankamız tarafından kredi kartı yıllık aidatı sadece plastik kart bedeli için alınmamakta olup kredi kartı kullanımının sonucu olarak verilen hizmetlerin sürdürülebilmesi ve kaliteli hizmet sunabilmek için kurulmuş sistemin üyelik bedeli olarak alınmaktadır. Kart çıkaran kuruluşların kart hamillerinden yıllık ücret alabilecekleri hususu 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nda yer almakta olup bankamızın web sayfasındaki Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümünde de müşterilerimize duyurulmaktadır. Bankamız ile aranızda imzalanmış olan Bankacılık Hizmetleri ve Kredi Kartı Sözleşmesi'nin Kâr Payı, Ücret ve Vergiler İle Diğer Fer'ileri başlıklı maddesinde de kart ücreti alınacağı bilgisi yer almaktadır. Haziran ayı kredi kartı ekstrelerinde kart ücreti alınacağına dair bilgilendirme yer almakta olup Bankamız 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren kredi kartlarından yıllık kart ücreti almaya başlamıştır. Kredi Kartı yıllık ücretinizin iadesi ile ilgili Kredi Kartınızdan 2 adet fatura otomatik ödeme talimatı verebilir, paksit taahhüt, kart kapatmama sözü ve 12 ay düzenli paksit, kart kapatmama sözü ve 6 ay düzenli paksit ya da ekstra harcama taahhüt kampanyasına katılabilirsiniz. Kampanyaya katılımızın sağlanabilmesi için 0850 222 4 888 Alo Asya hattımızı arayarak kampanya kapsamına dahil edilmeniz gerekmektedir. Kredi kartı ücretinin iadesi ile ilgili talebinize şu aşamada olumlu yanıt verilememektedir. Kart İptal bildirimi önem arz eden bir durum olması sebebiyle, bu bildirimi 0850 222 4 888 Alo Asya hattımıza yapmanızı rica ederiz. Hesap kapama talebinizi size en yakın Bankasya şubesine iletebilirsiniz. Şikayetiniz ile ilgili olarak Türkiye Katılım Bankaları Birliği nezdinde oluşturulmuş olan Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine, Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetinin Oluşumu, Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde işbu yazımız tarihini izleyen altmış gün içinde başvuruda bulunabilirsiniz. Söz konusu Tebliğ metnine ve Heyete ilişkin bilgilere Bankamız ve adıgeçen Birliğin internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Asya Katılım Bankası A.Ş. bankanın defalarca gönderdiği cevaptır.Başka hiç bir çözümleri yoktur.

 • Nuray23 Eylül 2013

  Sayın Bank Asya bana size ulaşmamı söylüyorsunuz size iletişim iblgilerimle ulaşıyorum bana aynı otomatik maili göndermek için istiyorsanız bu bilgileri hiç zahmet etmeyin aynısında elimde 4 yada 5 tane oldu.Ben sadece iade istiyorum.

 • Nuray23 Eylül 2013

  Bankanın bana email yoluyula verdiği cevap daha öncede itiraz için yapmış olduğum başvuru için verdiği otomatik bir cevaptır.Bana sorun çözümü için herhangi bir cevap verilmemiştir.Bu otomatik cevap veripte cevap verilmiştir cevabına da itiraz ediyorum.Sanki sorun çözülmüşde ben sorun çıkartmaya devam ediyormuşum gibi bir hava oluşturulmaya çalışılıyor.Lutfen müşterilerinize karşı biraz daha ilgili olun.Otomatik metinler cevap değildir.

 • Bank Asya Temsilcisi23 Eylül 2013

  Sayın TIRTAR Şikayeti Hakkında, Müşterimizin talebi detaylı olarak incelenerek konu hakkında müşterimize e-mail yolu ile cevap verilmiştir. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön