18 Mart 2013

Bank Asya Yapılandırma Yapmama İzin Vermedi!

14/07/2011 tarihinde 0,85 oranı ile bireysel konut kredisi çektim.Mart 2013 tarihinde kredimi güncel faiz oranları ile yapılandırmak istedim.Banka olarak kredi yapılandırması yapmadıkları bilgisini müşteri temsilcisinden aldım. Yalnız erken ödeme ücretini alıyorlar.kredimi yapılandırmıyorlarsa erken ödeme ücretini de almaları haksızlık değil mi?

Mustafa 147 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa19 Mart 2013

  verilen cevap

 • Mustafa19 Mart 2013

  Kullandırılan kredi şartları göz önüne alınarak kredi oranlarının düşmesi nedeni ile, Bankamızın müşterilerine kullandırılan kredileri yapılandırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bankamızca kullandırılan finansman desteklerinde vade, kredi tutarı, taksit sayısı ve taksit tutarları farklıl ık gösterdiği için her hesap sahibi müşterimiz için değerlendirmeler yapılmaktadır. 5582 sayılı Mortgage Kanunu kapsamında, konut finansman desteği taksitlerinin erken ödenmesi ile ilgili 26.12.2012 tarihi itibariyle bankamızca yeni uygulamaya geçilmiştir. Buna göre, bankamız aracılığıyla konut finansman desteği kullanan müşterilerimizin, finansman desteğinin bir taksitini erken ödemesi durumunda, müşteri hesabından % 2 erken kapama komisyonu tahsil edilecektir. 01.01.2013 tarihinden itibaren internet bankacılığımızdan sadece ödeme vadesi gelen konut finansmanı taksitleri ödenebilecek olup, erken ödeme talep eden mü şterilerimiz sadece şubelerimiz aracılığıyla işlemlerini ger çekleştirebileceklerdir. Bankamıza göstermiş oldu ğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Asya Katılım Bankası A.Ş.

 • Mustafa19 Mart 2013

  icazet böyleyimiş?

 • Mustafa19 Mart 2013

  ama erken ödeme FAİZİNİ almayı biliyorlar.

 • Mustafa19 Mart 2013

  kredi oranları düştüğünde yapılandırma yapmıyorlar.

 • Bank Asya Temsilcisi18 Mart 2013

  Sayın KADIOĞLU Şikayeti Hakkında, Müşterimizin maili tarafımızca incelemeye alınmıştır. Gerekli araştırmalar tamamlandığında müşterimize konu hakkında bilgi dönüşü tarafımızca yapılacaktır. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön