09 Temmuz 2013

Bank Asya Sattığım Arabamın Köprü Geçişini Bana Fatura Ediyorlar!

14. 06. 2013 günü noter satışını gerçekleştirip yeni sahibine teslim ettiğim 34VH1290 plakalı aracın 14-15. 06. 2013 tarihlerindeki 2 adet köprü-otoban kaçak geçişlerini Bank Asya benim kredi kartıma yansıtmıştır.

Bankanın müşteri hizmetlerini arayıp konuyu izah ettim. İlgilenmediler. Sattığın kişi ile görüş dediler. HGS etiketi aracımda değil elimde. Araçta unutsam, camına yapışık olsa banka haklı ama olmayan etikete geçiş ücreti yansıtmışlar. Elimde noter satış sözleşmesi ve hiç açılmamış HGS etiketim mevcut. Lütfen 15, 40 TL olan bu geçişlerin bedelini kredi kartı ekstremden silsinler.

Erdem 67 Okunma

Cevaplar

  • Erdem 09 Temmuz 2013

    Verilen cevap tatmin edici değil. HGS etiketi araçta değildi. Arabayı sattığım gün etiketi iptal ettirmedim doğru ama olmayan etikete nasıl borç yazılabilir? Madem etiket olmasa da plakaya göre borç yansıtılabiliyor o zaman neden etiket dağıtılıyor? İlgili borcu plakaya yazın benim kredi kartıma değil. Elimde noter sözleşmesi satıldığına dair. Siz arabayı alan kişinin şu ortağı durumundasınız şuanda. Ben bu parayı öderim ama o kişi ile birlikte sizin hakkınızda da işlem başlatacağım. O kişi bunu bilerek yaptı. Kaçak geçeceğini söylemişti. Noter satış tarihi ve HGS etiketi elimde olunca kaale almadım. Bankanızın yaptığı çok büyük saçmalık. Kaç kişinin aklına gelir ki HGS kartını kapatmak. Kişi etiketi camdan söker ve müsait olunca bankayı arar bilgi verir. Yapmış olduğunuz savunmayı tekrar gözden geçiriniz.

  • Bank Asya Temsilcisi09 Temmuz 2013

    Sayın METİN Şikayeti Hakkında, Müşterimizin talebi detaylı olarak incelenerek konu hakkında müşterimize e-mail yolu ile cevap verilmiştir. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön