04 Nisan 2013

Bank Asya Haksız Yere İstenen Fek Ücreti!

Bank Asya'dan 1,5 yıl önce kont kredisi kullandım. Şimdi kredi faizleri düşünce başka bir bankada refinansman yaptırmak için başvuruda bulundum. Bank Asya sözleşmede de bulunmamasına rağmen hiçbir hakkı olmadığı halde fek ücreti adı altında ücret talep ediyor ve bu ücreti dahil etmeden taahhüt yazısı vermiyor.

Şubeye itiraz etmiş olmama rağmen dayatma şeklinde yaptırım uyguluyor ve istediğimiz taahhüt yazısını vermeyerek süreci zorluyorlar. Yapılan uygulama tamamen kanunsuz ve hukuka aykırıdır.

Aysel 155 Okunma

Cevaplar

  • Aysel 10 Nisan 2013

    Bank Asya ipotek fek ücretini kabul etmediğimiz için yasal olarak yapması gereken yazışmaları uzatıyor ve kredi tutarına faiz işlemesini sağlamaya çalışıyor. Yasal itirazlarımızı yapmış olmamıza, fek ücretini yazışmalarda ayrıca göstermelerini talep etmiş olmamıza rağmen banka özellikle işi ağırdan alıyor, yokuşa sürüyor ki toplam kredi tutarına daha fazla faiz ödeyelim ve fek ücretini ödemek zorunda kalalım. Bu yapılan zorba ve çirkin bir tavırdır. İşlemler bir yandan sürerken ve yasal ipotek kaldırma süresi olan on günü lehimize kullanmamıza izin vermediği için banka gün be gün anaparaya faiz işletiyor. Üstelik sözleşmede bile yer almayan bir ücret için.

  • Aysel 09 Nisan 2013

    Bank Asya Mutlu Müşteri!!! Hattının verdiği cevap firmanın fek için masrafları olacağı ve bunu alması gerektiği yönünde oldu. Yani kanunen hakkı olmayan, size önceden beyan etmediği bir ücreti talep ederken imza sirküleri ücretini sebep gösterdi. Öyle ya koskoca banka imza sirkülerini ben ipoteği fek ettireceğim diye düzenliyor! Dahası bunun için ve kargo ücretleri için her müşteriden ortalama 250-300 TL talep ediyor. Konu ile ilgili bilgi dönüşünün ve yaklaşımlarının ne olduğu müşteri adayları tarafından bilinmeli...

  • Bank Asya Temsilcisi04 Nisan 2013

    Sayın KESKİN Şikayeti Hakkında, Müşterimizin maili tarafımızca incelemeye alınmıştır. Gerekli araştırmalar tamamlandığında müşterimize konu hakkında bilgi dönüşü tarafımızca yapılacaktır. Asya Katılım Bankası A.Ş. Mutlu Müşteri Servisi 444 27 92

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön