3 g
Yorum Yap
#11856501

Bakyapı İnşaat Prestij Optimum'da Sorunlar Bitmiyor!

2016 yılında inşaat henüz başlamadan aldığımız dairelerin teslimatı kağıt üzerinde Ekim 2018 olmasına rağmen Şubat 2019'da yapıldı. Ancak daire henüz oturulabilir durumda değildi çünkü binalara elektrik verilmeye başlanmamıştı. Çevredeki trafo yeterli olmadığı için bizim sitemize elektrik verilemediğini öğrendik. Bu dairelerin teslimatından çok zaman önce çözülmüş olması gereken bir durumken henüz geçtiğimiz hafta itibariyle elektrik verilmeye başlandı. Herkes yeni dairesine oturmak için can atıyor ve evlerini daha da güzelleştirmek için bir şeyler yapmaya uğraşıyorken dairelerin içine girildiğinde başka sorunlar karşımıza çıkmaya başladı.


Sitede sular kesiliyor, su BUSKİ'den mi kuyudan mı polemiği devam ediyor, doğalgaz tesisatında sorunlar var, kimi petek ısınırken bazısı ısınmıyor, klozet ve duşakabin su sızdırıyor, duş ahizesi arızalı, parkelerde ne olduğu belli olmayan lekeler var, peteklerden su sızdığı için duvarları ıslananlar var vs... Kullandığı kaliteli malzemeye rağmen kötü işçilik nedeniyle sonuç maalesef beklediğimiz yönde değil. Her şeyin çözümü bulunur mutlaka ama en kötüsü de bu sorunlar için Bakyapı İnşaat şirketinden hiçbir yetkiliye muhatap olarak ulaşılamıyor. Blok sorumlusu diye görevlendirdikleri kişiler işi başlarından savmanın derdinde.


Örnek; su sızdıran klozetin alt kısmına silikon çekilmediğini fark ettik, blok görevlisi bunu siz yapacaksınız dedi. Böyle saçma cevap mı olur? Bakyapı her şeyi tamamlamadan işi yönetime teslim etti ve kenara çekildi. Hala inşaat alanı olan bir yerde inşaat firmasından yetkili bir kişiye ulaşamıyor olmak ve yaşanan su kesintisi, doğalgaz vb. sorunlarda farklı cevaplar vererek insanları idare edip oyalamaları hiç hoş değil.

Filiz Filiz 318 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları