10 Şubat
#11568317

Baby Mall İade Almıyor!

Baby Mall isimli firmaya yazdığım mail aşağıdaki gibidir:


5 Şubat 2019 günü internet üzerinden yaptığım incelemede beğendiğim Chicco firmasının üretmiş olduğu around u isimli ürünü Ankara Çukurambar mağazanızdan satın aldım. 45 günlük bebeğimle beraber Antalya'ya yola çıkmak üzere ürünü aracıma kurduğumda ürünün Yenidoğan bebeğin konforu için ergonomik olmadığını; ürünün üretici firmanın internet sitesinde gösterdiği şekilde kullanıldığında Yenidoğan bebeğin ayaklarının ürün içinde sıkışma riski bulunduğunu ve bu haliyle 360 derece dönme özelliğinin kullanılamayacağını fark ettim.


Bu arada acilen yola çıkmak zorunda olduğum için 1-1,5 saatlik testlerden sonra ürünün bebeğim için güvenli olmadığına kanaat getirerek ürünü tekrar kutusuna koyarak Antalya'ya geldim. Bugün ürünü iade etmek için Ankara mağazanızı aradığımda telefondaki personeliniz bana ürünü internet üzerinden alsaydım 15 gün içerisinde değiştirebileceğimi ama mağazadan aldığım için ürünü iade etme hakkım olmadığını söyledi.


Ben bu ürünü Chicco firmasının marka değerinin güvenilirliğine binaen tereddütsüz bir şekilde satın aldım. Sattığınız ürün tüketiciye vaat ettiği konforu ve hizmeti sağlamıyorsa bu üreticiyle beraber satıcının da sorumluluğudur.


Sorumluluk bilinci gelişmiş firmaların kusurlu ürünlerini derhal iade alarak tüketiciden alacakları geri bildirimleri kendilerini için çok değerli gördüklerini biliyorum. Ben de sizin sorumlu bir satıcı olmanız ümidiyle bu yazıyı yazıyorum. Bebek sağlığı, güvenliği gibi hassas bir konuda Chicco firmasıyla beraber bu sorumluluğunuzu yerine getirmediğiniz durumda yazılı, görsel, sosyal medya organlarına eş zamanlı olarak yazacağım basın bülteni eşliğinde tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı tarafınıza şimdiden tebliğ ederim.

Şükrü Şükrü 2.194 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Baby Mall Temsilcisi11 Şubat

    Merhaba Konu hakkında ilgili birimlere bilgi verilmiş olup gün içerisinde yetkililerimiz tarafından aranılarak gerekli işlemler yapılacaktır. Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları