26 Ekim 2016 #6776857

Babacan Yapı 5 Yıldır Alınmayan İskan

2010 senesinde Crown Tower adında ki siteden daire aldım, (Babacan Yapı'nın yaptığı) dairenin tesliminde 3000 TL ekstra para ödedim. 900 TL'sı iskan, geri kalan parada abonelikler ve %1 KDV. Daha sonra aynı 3000 TL'yi ilk yerleşim zamanı Babacan'ın kendi yönetimine tekrar ödedik bütün bina olarak. Neyse kavga gürültü herkes yine ödedi. Üzerinden 5 yıl geçmesine ve parasını 5 yıl önce bizden almalarına rağmen iskan 25.10.2016 tarihi ve hala alınmadı.


400 dairelik binadan 900 TL kişi başı alındı ve yan tarafımıza Crown Otel yapılacak dendi, o parayla güzel bir bina dikildi. Bitmedi karşımıza restaurant olacak yeri bu sene final okullarına kiraya verdiler. Onlardan aldıkları paraylada iskan alınmadı. Binanın yeterli bir jeneratörü bile yok. 2 yıldır farklı insanlarla 15 günde bir konuşuyorum ve hepsi nedense işten çıkıyor, ya da çıkarılıyor ama hep 3 aya iskan alınıyor.

Yasemin 3.056 Okunma

Cevaplar

  • Yasemin10 Kasım 2016

    25 Ekim de yapmış olduğum şikayete rağmen tarafıma bir dönüş olmadı bu da firmanın açık şekilde suçunu kabul ettiğini gösteriyor. 2 Kasım tarihinde Esenyurt belediyesine yaptığım başvuruda iskana başvurunun 8 Ağustos'ta iş bitirme verildiğini o tarih bu tarih dahada ilgilenilimediğini ne harç ödemesi ne de eksiklerin giderilmediği bilgisini aldım babacan yapı ısrarla bu işin üzerine düşmüyorlar fakat maliye ye gönderdiğim faturasız makbuzları için en kötü crown daire sahiplerine döneceklerdir:))

  • Yasemin25 Ekim 2016

    İskanı aslında inşaatı yapan firmanın alması gerekiyordu ve ödemesini de onların yapması gerekiyordu sonuç olarak para ödendi ama iskan 5.yıl olmasına rağmen alınmadı binadaki daire sahipleriyle bir görüşme yaptık ve firmayı 2017 Ocak ayında yeni yönetim getirerek her konuda mahkemeye vermeye karar verdik. En önemlisi de elimizde makbuzlarımız var ama fatura yok bizzat maliyeye gerekli şekilde işlem yapmaları adına imza topluyorum alınan paraların nereye gittiğini babacan yapı maliyeye açıklamasını bekliyorum. Almadığım tüm faturaların makbuzlarını elime aldım kendilerine gerekli işlem için gerekli hukuk mücadelesini başlatacağız mağdur edilmenin ne olduğunu bu firma anlayacak Sitemizin karşısına yaptıkları siteden ev alacak kişiler Esenyurt bölgesinde bence bu firmaya bizzat dikkat etmeli.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön