Aysira Gelinlik Paramızı İade Etmiyor

Banu Banu10 Eylül 2019 13:54

Aysira Gelinlik Fatih şubesinden kuzenim in kına elbisesi kiraladık. İade etmemiz gereken süre içerisinde de iadeye götürdük ama zaten baştan iade almamayı kafasına koymuş Aysira Gelinlik çalışanları ve hiçbir şekilde dürüst çalışma kurallarına uymayan hiçbir iş ahlakı bulunmayan mağaza müdürü A** hanım, kıyafetin tülünde çekilme var, leke var diyerek iade almadı ve paramızı iade etmedi. Kına gecesi kıyafeti bu sonuçta gelinin oturarak bütün gece kıyafeti izleyecek hali yoktu gelinlikler ne hallere geliyor kiralık mantığı nedir ki tül bu çekilir ve yapımı da kolaydı. Neyse kendileri 600 TL kuru temizleme parası düşerek kalan paramızı iade edebileceklerini söylediler. Aşırı haksız bir kazanç 600 TL düşülecek kadar hiçbir şey yoktu elbisede. Biz kendimiz veririz kuru temizlemeye dedik tamam dediler verin getirin o zaman bakarız yine. Bu arada düğün oldu ve kuzenim balayına gitti.

Ben aradım iade edeyim size gelinliği diye. Yine o mağaza müdürü olduğunu iddia eden hiç ne halden ne de iş etikliğinden anlayan A** hanım iade sürenizi aşmışsınız iadenizi yapamam maalesef diye türlü bahaneler uydurmaya başladı. Her ne kadar durumun nasıl geliştiğini anlatmaya çalışsam da önce hatırlamadığını sonra kuru temizleme için bize 2 gün süre verdiğini süreyi aştığımızı vs. öne sürdü. Yani aslında paramızı iade alabilmek için biz kına gecesinden sonra düğünü filan bırakıp 2 gün içinde kına elbisesini kuru temizlemede beklememiz gerekiyormuş. Biz önceki iademizi zamanında yapmıştık ve kuru temizleme için bize asla süre verilmedi. Dediğim gibi zaten kazançları bu şekilde insanların parasını iade etmemekten geçiyor sanırım.

Pazartesi günü ilk işim savcılığa şikayet etmek olacak hem şirketi hem o yalanlarla iş yürüten A** Hanım'ı. Tek bir kuruşumu bile bırakırsam onlara uyku uyumak nasip olmasın. Bakalım nasıl oluyormuş insanları en mutlu zamanlarında yanıltmak. Düğün için bin kişiyle muhatap olduk binbir iş yaptık hiçbirinde sorun çıkmadı. Kalitesiz markaların yaptığı iş bu kadar olur işte.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler