Toplam çözüm sayısı
..
Aysira Gelinlik ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Aysira Gelinlik Antalya Şubesi Kapanıyormuş!

14.873görüntüleme
Ozge
Ozge 23 Ekim 2018 16:54

Aysira Antalya şubesinde bir gelinlik için Eylül 2018’de 1000 TL kapora verdim. Daha sonra düğünüme (06.10.2018 tarihindeki) 12 gün kala cenazem olduğu için düğünü iptal ettim ve düğünü ne zaman yapacağımızı bilmediğimi 6-9 ayı bulabileceğini söyledim ve kaporamı alarak iade etmek istedim.

Ancak bunun nedense (?) mümkün olmadığınız gelinliğin bir yıl bile mağaza durabileceğini ve düğüne yakın bir zamanda provasının yapılabileceği söylediler. Ancak bugün (23.10.2018) arayarak ay sonunda mağazanın kapanacağını ve gelinlik provasına gelmemi söylediler. Özetle beni düğünden en az dokuz ay önce tadilatını bitmiş gelinliği teslim almam konusunda zorluyorlar.

Ben de yurt dışına gideceğimi (eşim yabancı) ve ay sonuna kadar orada olacağımı provaya gelemeyeceğimi söyledim. Böylelikle satıcı olan A*** hanım akla sığmayacak saçmalıkta gelmezseniz gelinliğe ne olurmuş bilmiyormuş, belki başka şehirden gidip teslim almanız gerekir dedi.

Bu firma Antalya şubesinin kapanması sorunsalını beni mağdur ediyor. Defalarca kaporamı alarak çekilmek istedim ancak bana gelinliğin bir yıl bile onlarda durabileceğini ve son tadilatın düğünüme az bir zaman kala kullanma hakkım olacağını söylediler. Ancak şimdi mağazaları kapanıyor diye şu an bana gelinliği vermek için baskı kuruyorlar. Ben gelinliğin tadilatına başlamadan önce söyledim düğünü iptal ettiğini ve ne zaman olacağını bilmediğimi en mantıklısının kaporamın alıp çekilmek olduğunu. Gelinliği satacağız diye sözler vaatler şimdi gelin hemen gelinliği teslim alın çünkü mağazamız kapatıyor.

Soruyorum kim gelinlik provasını 9 ay önce yapmak ister. Gelinlik öyle bir şey ki insanın üstüne tam otursun. Bu firmanın mağaza kapatmasının bedelini neden ben ödüyorum? Kesinlikle kaporamı alıp çekilmek istiyorum eğer kendileri mağaza kapatıyor diye mağdur arıyorlarsa kendilerini mağdur etsinler, bir genç kızın düğününü değil!

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler