10 Şubat 2015

Aynigunkargo.com Pratik Doğrama Ürünü Kırık Çıktı

7764004 numaralı siparişim 05.02.2015 tarihinde kırık olarak elime ulaştı. Aynı gün internetten ve telefonla yaptığım iade başvurum geri çevrildi.
Tüketici haklarına göre kapıdan aldığım mal/hizmete ilişkin 14 gün içerisinde cayma hakkımızı kullanmanıza rağmen satıcı veya sağlayıcının ilk yedi gün içerisinde bizden para veya kıymetli evrak alınması yasak olduğu halde aldığı para veya kıymetli evrakın iadesi veya iptaline ilişkin bir uygulamada bulunmadığı için ayrıca yollanan kargonun ürünün ezilerek kırılmasını önleyecek şekilde kutulanmaması konusunda da şirketten şikayetçiyim.

Furkan 1.925 Okunma

Cevaplar

 • Furkan21 Şubat 2015

  Firma şikayetimle ilgili herhangi bir işlem yapmamıştır. Burada şikayetlerimle ilgili göründüklerine aldanmayın. Buradan şikayette bulunmam onları çok üzmüş. Firma şikette ısrarcı olmamı öne sürerek kırık ürünü değiştmememiştir. Gerçekten sorunlarınızla ilgileniyormuş gibi görünüp ilgilenmiyorlar. Bu firmayı tüketici haklarına şikayet edeceğim.

 • Aynigunkargo.com Temsilcisi11 Şubat 2015

  Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz tarafınızı ürünü kısmen ya da tamamen göndermeniz konusunda yönlendirmemiş, aksine kırık ürünü depomuza - üstelik onay almadan - kesinlikle göndermemeniz gerektiği; göndermeniz halinde reddedilme ya da depoda kaybolma olasılığının yüksek olduğunu belirtmişlerdir. Sitemizde yayınlanan iade/değişim prosedürüne uymamanıza rağmen tarafınıza yardımcı olunmak istenmiştir ancak tavrınız durumu zorlaştırmaktadır. Ürününüz depoya ulaştıysa ya da ulaşırsa tarafınıza aynen iade edilecektir. Tavrınız nedeniyle tarafınıza daha fazla yardımcı olma imkanımız kalmamıştır. Buradan konuyla ilgili tekrar bir mesaja cevap verilmeyecektir.

 • Aynigunkargo.com Temsilcisi10 Şubat 2015

  Depo birimimize ürünün kabul edilmesi ve eksiklerin tamamlanması konusunda tedarik birimiyle temasa geçmeleri konusunda bilgi verilmiştir. Bir aksilik olmaz ise ürününüz reddedilmeyecektir. Bundan sonraki süreçte firmamız müşteri hizmetleri yetkililerinden haber beklemenizi öneririz.

 • Aynigunkargo.com Temsilcisi10 Şubat 2015

  Kırık parçaların tarafınıza gönderilmesi için ürünü firmamıza göndermenize gerek bulunmamaktadır. Ürünü tamamen gönderdiğinizde iade etmek istediğinize dair bir kanı oluşmakta, ayrıca kargo maliyetleri oluşmaktadır. Yaptığınız alışverişlerde siteden onay almadan ürün gönderimi yapmamanızı öneririz. Bu, ürününüzün mal kabulden ret görerek geri dönmesine yol açabilir.

 • Furkan10 Şubat 2015

  Ben zaten sizinle iletişime geçtiğimde kırık parçanın değiştirilmesini istemiştim. Şunu da belirtmek istiyorum paketleriniz gönderiyi sağlıklı muhafaza edemeyecek kadar zayıf. Kargo firması da biz paketten sorumluyuz içindekinden sorumlu değiliz paket sağlam diyerek bizden imza atmaya zorluyor. Ben kargoyu size tekrar yolladım, o halde kırık parçanın değiştirilerek kargomun tekrar yollanmasını rica ediyorum.

 • Aynigunkargo.com Temsilcisi10 Şubat 2015

  Depomuzdan tüm ürünler kontrol edilerek ve doğru bir şekilde ambalajlanarak sevk edilmektedir. Ürünler ulaştığında kontrol ederek teslim almak tüketicinin sorumluluğu altındadır. Tüketicinin ürünü kontrol etmeden teslim alarak ürünü hasarsız bir şekilde teslim aldığını beyan eden kargo fişini imzalaması nedeniyle üründe kargodan kaynaklı hasarın kargo firmasından tazmini mümkün değildir. Firmamız bu gibi durumlarda kırık parçaların tedarikçiden tedarik edilerek tüketiciye ulaştırılması konusunda yardımcı olmaktadır ancak tüketici ürünü tamamen iade etmek istediği için talebi doğal olarak geri çevrilmiştir. Ne firmamızın ne de hiç bir ticari kuruluşun, sağlam gönderdiği bir ürünü kırık olarak iade alması mümkün değildir. Alıcının kırık parçaları tarafımızdan talep etmesi halinde firmamız yardımcı olmak için gerekli çabayı gösterecektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön