14 Ekim 2015

Aygaz Bayisindeki Yüksek Fiyatlı Tüp Satışı!

Yaklaşık 5 yıldır Yenibosna'da Bahçelievler Gaz Dağıtım San. 'den (Aygaz internet sitesine göre resmi Aygaz bayi) 2 kg küçük tüp alıyorum. Yine dün 18 TL'ye bir tane aldım. Aygaz'ın sitesinde 2 kg küçük tüpün tavan fiyatının 13 TL olduğunu gördüm. Hatta 13 TL'nin altında şu yazı var: "Aygaz tarafından EPDK'ya bildirilen KDV dahil tavan satış fiyatıdır. Bayilerimiz tavan fiyatı aşmamak koşuluyla istediği fiyattan satış yapmakta serbesttir."


Tavan fiyatı aşmamak koşuluyla diyor. Ama bu bayi uçmuş gitmiş. 5 TL fark var. Yıllardır kazıklanıp duruyorum anlaşılan Aygaz sayesinde. Aygaz gibi büyük bir firmaya yakışmıyor. Umarım bu durumu düzeltirsiniz!

Ramazan 3.432 Okunma

Cevaplar

 • Ramazan24 Ekim 2016

  Bugün 24 Ekim 2016 Yine bayiiden tüp gaz aldım. Fiyat 18 TL! Fişi: http://i. Hizliresim.com/vZ3 rXD. Jpg Bayii sahibi olduğunu söyleyen telefondaki adamın "fiyatı indirdim, gelin sizle tanışalım, adresiniz neresi" gibi lafları da neden söylediği belli oldu. Tebrikler Aygaz! Büyük şirketsin, internet sitene "EPDK'ya bildirilen fiyat 13,5 TL bayii bunun üstünde satamaz yazıyorsun" sonra bayine hakim olamıyorsun. Fahiş fiyattan sattırıyorsun. Tekrar tebrikler!

 • Ramazan13 Ekim 2016

  12 Ekim 'de bayi tarafından arandıktan sonra EPDK'ya yazılı şikayette bulundum. Ve her nedense bugün (13 Ekim) önce bayii sahibi olduğunu söyleyen biri aradı, fiyatı 13,5 TL'ye indirdiğini söyledi. Zararı karşılama teklifinde bulundu. 18 TL'ye aldığım tüpün zararını karşılayacakmış. Bu bayii 6 yılda 1,5 milyardan fazla kazanç elde etmişler sadece benim üstümden. Adam 4,5 lira ödeyecek. Sonra akşamına Aygaz şirketi aradı. "Sorunu çözdünüz mü bayii ile diyor. " Yahu sorun sizin ile bayii arasında. Bayii sizin sözünüzü dinlemeyip 6 yıldır fahiş fiyata satıyor. Siz bayii ile sorununuzu çözeceksiniz önce. Ayrıca önce arayan bayii sahibinin de "fiyatı indirdim sorun çözüldüğüne göre o siteden bana teşekkür mesajı yazın" demesi de ayrı bir komedi.

 • Ramazan12 Ekim 2016

  Önce Aygaz firması aradı. Dedim 1 yıl oldu değişen bir şey yok. Firma ile iletişime geçeceklerini söylediler. Bugün Bahçelievler Gaz Dağıtım telefonla aradı. "Şikayetiniz varmış mağduriyetinizi giderelim adresinizi verin" dedi. Adresimi ne yapacaksın? Dedim kaç TL'ye satıyorsun tüp gazı, sustu kaldı, 18 TL utana sıkıla söyledi. Kanunen zorunlu olan fiyat olan 13,5 TL 'ye indir yeterli dedim. Bakalım ne zaman kanunen zorunlu fiyata. Buradan bildirimlere devam edeceğim. Aygaz firması da çok tuhaf, bayisine 13,5 TL sat diyeceğine benim numaramı vermiş, benimle muhatap ettiriyor bu açıkgözleri.

 • Ramazan08 Ekim 2016

  1 yıl geçti, hiçbir şey değişmedi, ilgilenmedi koskoca Aygaz firması, tebrikler!

 • Ramazan23 Ekim 2015

  14 Ekim günü önce Aygaz'ın 444'lü hattından şikayet kaydı oluşturduklarını bildirdiler. 15 dk sonra Genel Müdürlük'ten biri aradı. Verdiği bilgi şu; normalde 13 TL olmasına rağmen bayilerde fiyat konusunda sıkıntı olabiliyormuş, "bayilere hem hakimiz hem değiliz" diyorlar. Aradaki 5 TL'lık farkı isterseniz ödeyelim dediler. Yahu ben 5 yıldır fahiş fiyattan alıyorum ne 5 TL'si. Bundan sonrası için fiyatı normale (13tl) çekseniz yeterli dedim. Tamam deyip bayi ile temas kuracaklarını durumu da bana telefonla yahut yazılı olarak bildireceklerini söylediler. Bugün (23 Ekim) yine tüp aldım. Fiyat hala 18 TL. Durum düzelmez ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na yazılı şikayette bulunacağım.

 • Aygaz Temsilcisi14 Ekim 2015

  Sayın Yetkili , Şikayet ile ilgili müşteriyle görüşülüp şikayet kaydı oluşturulmuştur. Bilgilerinize.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön